Antalya’da 'Kırmızı' alarm: Tekneler battı...

Antalya’da etkili olan şiddetli yağış sebebiyle 2 tekne battı. Vinç ile sudan çıkartılan teknelerin arından balıkçılar, nöbetleşe teknelerin başında durmaya başladı.  

GÜNDEM 30.12.2021, 17:53 30.12.2021, 17:58 Başak Çetin
Antalya’da 'Kırmızı' alarm: Tekneler battı...

Antalya’da sabah saatlerinden bu yana etkili olan şiddetli yağışlar, ekmek teknelerine zarar verdi. 2 balıkçı teknesi, dakikalar içinde adeta suya gömüldü. Vinç yardımıyla sudan çıkartılan tekneler, kullanılamaz hale geldi.  Balıkçılar nöbet tutuyor 

Sağanak yağışların diğer ekmek teknelerine de zarar vermesini istemeyen balıkçılar, Antalya Balıkçı Barınağı limanında nöbet tutmaya başladı. Zaman zaman 4 metreye kadar yükselen dalgalar, başta balıkçılar olmak üzere herkesi korkuttu. Teknelerdeki sular, su pompalarıyla boşaltılmaya çalışıldı. “Felaket yağmuru” 

Teknesindeki suyu boşaltmak için yoğun çaba sarf eden balıkçı İsmail Tütüş: “Felaket derecede yağmur yağıyor. Teknelerdeki suyu sürekli boşaltmaya çalışıyoruz yoksa batarlar. Kendi teknemden sonra arkadaşımın teknesini de boşalttık. Aklımız fikrimiz teknelerimizde. Nöbetleşe bekliyoruz.” 

Yorumlar (0)
-5
parçalı bulutlu