"Antalya'daki yurtta 5 öğrenciye istismar" iddiası! Bakanlık harekete geçti

Antalya'da bir özel yurtta 5 erkek çocuğun istismar edildiği öne sürülmüştü. Basın organlarında çıkan haberlerde söz konusu istismarın "Süleymancıların yurdunda" yaşandığı, ifadesi alınan 20 yaşındaki eğitmenin salıverildiği kaydedilmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, olaya müdahil olunacağını açıkladı.

GÜNDEM 20.11.2023, 15:57 Hakan Öksüz
"Antalya'daki yurtta 5 öğrenciye istismar" iddiası! Bakanlık harekete geçti

Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan bir özel yurtta yaşandığı iddia edilen cinsel istismar olayı, mide bulandırdı. İddialara göre yurtta görevli 20 yaşındaki bir eğitmen, 5 erkek çocuğa istismarda bulundu. İfadesi alınan eğitmen salıverildi, sosyal medyada tepkiler yükseldi.

"Süleymancıların yurdunda cinsel istismar" iddiası

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kamuoyunda tepkilere yol açan olayla ilgili açıklamada bulundu. Bazı gazetelerde, "5 erkek çocuğu, Süleymancıların yurdunda yaşanan cinsel istismarı anlattı, 20 yaşındaki eğitmen salıverildi." şeklinde haberlerin çıktığı belirtildi.

"Yargılama sürecine müdahil olunacak"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatlarının, söz konusu iddiaların ardından harekete geçtiği kaydedildi. Yargılama sürecine müdahil olunacağı, suçluların gereken cezaya çarptırılması için sürecin takip edileceği kaydedildi. Mağdur olan çocuk ile ailelere psikososyal destek dahil her türlü yardımın sağlanacağı aktarıldı.

Yorumlar (0)