Antalya'da 413 kaçak yapı tespit edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya'da 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığının tespit edildiğini açıkladı.

GÜNDEM 25.05.2020, 14:57 25.05.2020, 15:22 Cemil Turan
Antalya'da 413 kaçak yapı tespit edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Antalya'daki denetimlerde 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığını tespit ettik." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Yerel yönetimlerimizle birlikte, ülkemizin hiçbir yerinde, hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kıyılarda kaçak, imara aykırı yapılarla ilgili imar denetçilerinin sahada çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

"Antalya'da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal Sit Alanlarımızda bugüne kadar 247 denetim gerçekleştirdik. 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığını tespit ettik." bilgisini veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, söz konusu kaçak yapıların 266'sının Kaş, 49'unun Kemer, 40'ının Demre ve 15'ini Manavgat ilçelerinde bulunduğunu ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şu bilgiyi verdi:

"Yerel yönetimlerimize verdiğimiz talimatlar doğrultusunda tespit edilen tüm kaçak yapıların yıkımını gerçekleştiriyoruz. Kaçak yapılarla ilgili hukuki süreçleri işletirken büyükşehir, il ve ilçe belediyelerimizin bu konuda sahada vereceği destek çok önemli. Yerel yönetimlerimizle birlikte, ülkemizin hiçbir yerinde, hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekiplerinin kaçak yapılarla ilgili çalışmalarının yanı sıra vatandaşların da konuyla ilgili ihbar ve şikayetlerini  "0532 01 01 181" numaralı Çevre İhbar Hattı ile Alo 181 çağrı merkezine iletebileceğini hatırlattı.

Yorumlar (0)
-11
açık