Anne oyaladı, ufacık kızı kasayı soydu!

Anne ile kızı, girdikleri eczanede kasayı soydular. Anne eczacıyı oyalarken, kasa tarafına geçen küçük kız, kasadaki paraları tek tek aldı.

GÜNDEM 31.12.2019, 10:13
Anne oyaladı, ufacık kızı kasayı soydu!

Sivas’ta annesi tarafından hırsızlığa zorlanan 7 yaşındaki küçük kızın bir eczanedeki kasayı soyma görüntüleri üzdü.

Alınan bilgiye göre olay, dün öğle saatlerinde Sivas'ın Yeşilyurt Mahallesi Şifa Caddesi üzerinde bulunan bir eczanede meydana geldi.

Güvenlik kameralarına yansıyan olayda F.U adlı anne, 7 yaşındaki kızı B.U. ile birlikte ilaç alma bahanesiyle eczaneye girdi. F.U eczanenin çalışanını oyaladığı esnada küçük kız kasaya yönelerek yaklaşık 750 lira parayı çaldı. Daha sonra anne ve küçük kızı hiçbir şey olmamış gibi eczaneden ayrıldı.

Olay sonrası eczane sahibi kasada paranın eksik olduğunu fark etti. Güvenlik kameralarıni inceleyinde olayı gördü.

Soyulduğunu anlayınca durumu hemen 155 polis ekiplerine bildirdi. Güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri anne ve kızı tespit ederek çaldıkları paralarla birlikte evlerinde yakaladı.

Yaşananları anlatan eczane çalışanı Ahmet Sırıklı, yapılanın çok yanlış olduğunu ifade ederek üzüntüsünü şu şekilde dile getirdi:
“Kadının biri kapıdan içeri girdi. Benden bir ağrı kesici istedi. O arada benle konuşurken, kızı oluyor sanırım, kasaya gidiyor ve kimsenin haberi olmadan kasayı boşaltıyor. Biz de hiç farkına varmadık. Sonra çıkıp gittiler. 750-800 lira civarı bir para çaldılar. Hemen polise haber verdik. Yakalandılar diye biliyoruz. Yapılan çok yanlış. Çok üzücü. Ailesinin buna teşvik etmemesi, örnek olması lazımken ufacık çocuğa hırsızlık yaptırıyorlar.”

Yorumlar (0)
17
az bulutlu