Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan'dan Türkiye Yüzyılı vurgusu

Devlet erkanı ile birlikte 10 Kasım nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Erdoğan, deftere “Türkiye Yüzyılı'nın inşasına ve milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel olamayacaktır” notunu düştü.

GÜNDEM 10.11.2023, 09:14 10.11.2023, 10:51 Şeyda Gül
Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan'dan Türkiye Yüzyılı vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. yıldönümü münasebetiyle Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aziz Atatürk, vefatınızın 85. sene-i devriyesinde bir kez daha zatı alinizi, silah arkadaşlarınızı, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yad ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel olamayacaktır

Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ikinci asrına başladığımız Cumhuriyeti ilelebet payidar ve muzaffer kılmak için 21 yıldır olduğu gibi bugün de aşkla çalıştıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mazlumların umudu, vatandaşlarının gurur kaynağı olan Türkiye Cumhuriyetini her alanda yükseltmeye devam ediyoruz. Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel olamayacaktır” notunu düştü.

Tören nasıl başladı?

Anıtkabir'deki tören devlet erkanının saat 08.45'te Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yanı sıra yüksek yargı organlarının başkanları, TSK komuta kademesi, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kırmızı beyaz karanfillerden oluşan ay yıldızlı çelengi, Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından Atatürk'ün 85 yıl önce vefat ettiği saat olan 09.05'te saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti

Saygı duruşu sırasında gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokolde yer alan devlet erkanı, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

Yorumlar (0)