Akar'ın emriyle 2 bin 138 personel kovuldu

TSK, yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarıyla PKK'ya darbe vururken, diğer tarafntan FETÖ'yü de boş bırakmıyor.

GÜNDEM 06.07.2019, 12:05 Hülya İlgin
Akar'ın emriyle 2 bin 138 personel kovuldu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarıyla bölücü terör örgütü PKK'ya darbe vurmayı sürdürürken FETÖ ile mücadelesini de devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarıyla bölücü terör örgütü PKK'ya darbe vurmayı sürdürürken, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadelesini de ara vermeden devam ettiriyor. OHAL'in (Olağanüstü Hal) kaldırılmasından bu yana Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın onayıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) 2 bin 138 personel ihraç edildi, 176 emekli askerin rütbeleri ise ellerinden alındı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri, her türlü terör örgütüne yönelik mücadelesini sürdürüyor.

Gerek yurt içi gerekse sınır ötesindeki operasyonlarında bölücü terör örgütü PKK'ya büyük darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleyi de aralıksız devam ettiriyor.

FETÖ'cü olmanın kıstasları

Bu kapsamda Millî Savunma Bakanlığı emriyle Milli Savunma Bakanlığına bağlı tüm komutanlık, birlik ve karargahlarda devam eden incelemelerde, FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) ile iltisakı (bağlantısı) olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar, çalışmalarda tüm ilgili ve yetkili makamlar tarafından hassasiyetle değerlendiriliyor.

Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda bakan onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığından bin 122, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 521 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığından 495 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL'in (Olağanüstü Hâl) kaldırılmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nden bugüne kadar ihraç edilen toplam personel sayısı 2 bin 138'e ulaştı.

Diğer taraftan OHAL'in (Olağanüstü Hal) kaldırılmasından bu yana Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın onayıyla 176 emekli askerin de rütbeleri geri alındı.

Yorumlar (0)
10°
açık