Akar: 1458 terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 1 Ocak’tan itibaren bugüne kadar Irak’ın, Suriye’nin kuzeyindeki operasyonlarda 1458 teröristin etkisiz hâle getirildiğini açıkladı.

GÜNDEM 25.05.2020, 10:50 25.05.2020, 11:22
Akar: 1458 terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan önemli açıklamalar:

"1 Ocak’tan itibaren bugüne kadar Irak’ın, Suriye’nin kuzeyindeki operasyonlarda 1458 terörist etkisiz hale getirildi."

"Türk Silahlı Kuvvetleri, asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla duygusal, kişisel, ön yargılı bilgi ve yorumların dışında, vazifesini hukuk çerçevesinde ve şeffaf şekilde yapma gayreti içindedir"

"Asil milletimizin bağrından çıkan TSK, kurumsal bir yaklaşımla daima, 'ben' demeden 'biz' diyerek akıl ve bilim ışığında anayasa ve yasalar çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda milletinin emrinde, görevinin başındadır."

222'nci Filo Komutanlığı personeline hitap etti

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, "TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla duygusal, kişisel, ön yargılı bilgi ve yorumların dışında, vazifesini hukuk çerçevesinde ve şeffaf şekilde yapma gayreti içindedir." ifadelerini kullandı.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Komuta Kademesi ile 10. Tanker Üs Komutanlığı ziyareti sonrasında 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında incelemelerde bulundu.

Terörle ve Covid-19 ile mücadele sürüyor

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar 222'nci Filo Komutanlığını ziyaret ederek, burada personelle bayramlaştı. Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgını ile mücadele çerçevesinde alınan önlemlerin uygulandığı ziyaretlerde konuşan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bütün olarak, hem terörle hem de yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelesinin sürdüğünü kaydetti.

1458 terörist etkisiz hâle getirildi

Terörle mücadelenin hız kesmediğinin altını çizen Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, "1 Ocak’tan itibaren Irak’ın, Suriye’nin kuzeyinde terörle mücadele çerçevesinde yapılan operasyonlar sonucunda 1458 terörist etkisiz hale getirildi. Mücadele yoğun şekilde devam ediyor. TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) bu mücadelesini en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla sürdürecek." dedi.

"Milletin sevgisi, güveni ve duasından alınan güç ile..."

TSK'nın (Türk Silahlı Kuvvetleri), asil milletinin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle bugüne kadar her türlü mücadeleyi yaptığını, bundan sonra da aynı şekilde yapmaya devam edeceğini ifade eden Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"TSK asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla, duygusal, kişisel, ön yargılı bilgi ve yorumların dışında, vazifesini hukuk çerçevesinde ve şeffaf şekilde yapma gayreti içindedir. Bugüne kadar olduğu gibi görevlerimizi şu anda 5 operasyon bölgesinde büyük bir azim ve kararlılıkla yaparken, bu faaliyetlerimizi tamamen hukuk çerçevesinde icra ettiğimizi ve tüm bu faaliyetlerin şeffaf, her türlü denetime açık olduğunu herkesin bilmesi lazım. Türk Silahlı Kuvvetleri bu milletin bağrından çıkmış bir kurumdur, yani asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, kurumsal bir yaklaşımla daima, 'ben' demeden 'biz' diyerek akıl ve bilim ışığında anayasa ve yasalar çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

İdlib’de yaşananlar ve son durum

5 Mart’ta Rusya ile varılan mutabakatın ardından Suriye'nin İdlib kentinde sağlanan ateşkes ve istikrarın kalıcı olmasına yönelik gayretlerinin sürdüğünü belirten Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, "İdlib’de siyasi bir çözüm bulunması için bizler elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik, göstermeye devam ediyoruz. Orada birtakım küçük ihlaller olsa da genel anlamda ateşkese uyuluyor. Sağlanan ateşkes sonucunda bölgeye yaklaşık 300 bin Suriyeli kardeşimiz de güvenli ve gönüllü şekilde evlerine dönebildi." ifadelerini kullandı.

Karada, denizde, havada, yurt içi ve sınır ötesinde zorlu arazi ve hava koşullarında görevlerini icra eden kahraman Mehmetçiğin bayramını bir kez daha kutladığını söyleyen Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar şöyle devam etti:

"Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve Milli Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin asker, sivil tüm mensuplarını rahmet ve minnetle yad ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevli sivil memur ve işçimiz başta olmak üzere salgında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, hastanede bulunan hastalarımıza da acil şifalar diliyoruz."

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında dost ülkelere koruyucu ve önleyici sağlık malzemelerinin ulaştırılması konusundaki başarılarından dolayı 222'nci Filo Komutanlığı personeline teşekkür etti.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu