AK Parti'den en düşük emekli maaşı açıklaması

Başıboş sokak köpeği sorunu ve en düşük emekli maaşı gibi konularda yapılan çalışmalardan bahseden AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın Türkiye'ye davet edilip edilmeyeceği sorusunu cevapladı.

GÜNDEM 08.07.2024, 18:41 08.07.2024, 18:49 Hakan Öksüz
AK Parti'den en düşük emekli maaşı açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu. 

Başıboş sokak köpekleri meselesine değinen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Düzenlemeye son noktayı koymak üzereyiz. Bu hafta düzenlemenin TBMM'ye yetiştirilmesi için çalışacağız." dedi.

En düşük emekli maaşı 

Basın mensuplarının, en düşük emekli maaşı ile ilgili sorusuna yanıt veren Çelik, "Bununla alakalı çalışma sürüyor. Şu an için net bir karar verilmedi. Zamanıyla ilgili şimdiden bir değerlendirme yapamayız. Esas olarak Orta Vadeli Program'daki hedefleri koruyacak şekilde toplumun her kesiminin yanında olacak düzenlemeler yapacağız." ifadelerini kullandı.

Beşşar Esad'ın Türkiye'ye daveti

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın Türkiye'ye davet edilip edilmeyeceği sorusunu da cevaplayan Çelik, "Bununla alakalı çalışmalar da sürüyor, şu an bir davet gerçekleşmiş değil. Yani bir tarih veremeyiz. Muhataplarımız ile varılacak mutabakatların ardından davetin yeri ve zamanı belli olacaktır. değerlendirmelerini yaptı.

Yorumlar (0)