AK Parti'den AP'ye tepki: Koyunlarında yılan besliyorlar!

TBMM AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) düzenlenen bir etkinlikte terör propagandası yapılmasına sert tepki göstererek, "Kırmızı bültenle aranan teröristlerin Avrupa Parlamentosu çatısı altında konuşmasına ve program yapmasına müsaade edilmesinin ne kadar yanlış olduğunu ifade ettik. PKK'nın Avrupa genelinde yapmış olduğu saldırıları da hatırlatarak aslında koyunlarında yılan beslediklerini söyledik." dedi.

GÜNDEM 08.02.2020, 14:33 08.02.2020, 14:40
AK Parti'den AP'ye tepki: Koyunlarında yılan besliyorlar!

TBMM AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) düzenlenen bir etkinlikte terör propagandası yapılmasına tepki gösterdi.

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) terör örgütü PKK propagandasının yapılmaya çalışıldığını ve bunun kabul edilemeyeceğini vurgulayan Karayel, "Avrupa'da yükselen İslam düşmanlığı, ırkçılık ve yabancı düşmanlığının ne kadar büyük tehlike olduğunu muhataplarımıza defaatle iletiyoruz. PKK'nın Avrupa Birliği ve Avrupa Birliği üyesi ülkeler tarafından terör örgütü olarak tanındığını bir kez daha onlara ifade ettik." ifadelerini kullandı. 

Karayel, kırmızı bültenle aranan teröristlerin Avrupa Parlamentosu (AP) çatısı altında konuşmasına ve program yapmasına izin verilmesinin yanlış olduğunun ifade edildiğini kaydederek, "PKK'nın Avrupa genelinde yapmış olduğu saldırıları da hatırlatarak aslında koyunlarında yılan beslediklerini söyledik." açıklamasını yaptı. 

"Avrupa'dan teröre karşı dik ve ciddi duruş bekliyoruz"

Bazı Avrupa ülkelerinin terör örgütlerine hamilik yapmayı sürdürdüğüne dikkat çeken Karayel, "Türkiye, PKK ve terör problemini çözdüğünde Avrupa'nın bu problemle yeni uğraşmaya başlayacağını kendilerine ifade ettik. 'Senin teröristin, benim teröristim' ayrımı yapmadan teröre karşı dik ve ciddi duruşu Avrupa'dan bekliyoruz. Bunu da muhataplarımıza ilettik. Çeşitli Avrupa ülkelerinde PKK, PYD, YPG, FETÖ gibi Türkiye'ye düşmanlık eden bütün terör örgütlerine karşı müsamahakâr tavırları da dile getirmiş olduk." dedi. 

"Yunan parlamenterin cezalandırılmasını beklediğimizi ilettim"

Karayel, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda Yunan milletvekili Ioannis Lagos'un Türk bayrağını yırtmasına da tepki gösterdi.

Söz konusu hareketin hiçbir şekilde tasvip edilmeyeceğini muhataplarına ilettiklerini aktaran Karayel, Yunan milletvekili Lagos'un cezalandırılması gerektiğini söyledi. 

Karayel, "Türk bayrağının yırtılmasıyla ilgili Karma Parlamento Komisyon Başkanı olarak muhataplarıma ve Avrupa Parlamentosu başkanına mektup yazdım. Yunan parlamenterin cezalandırılmasını beklediğimizi ilettim." diye konuştu.

"Türk bayrağı, Türk milletinin kırmızı çizgisinin ötesidir"

Bayrağın yırtılmasıyla Türk milletinin tahrik edilmeye çalışıldığını ifade eden Karayel, şunları kaydetti:

"Türk bayrağı, Türk insanının namusu ve şerefidir. Türk bayrağını korumak için neler yaptığımızı görmek isteyen varsa tarihimize dönüp baksın. En sert tepkiyi Türkiye olarak gösteriyoruz. Saldırıyı yapanların şov ve reklam yapmasına da müsaade etmemek son derece önemli. Bunların gayesi bu. Bu parlamenter kendi reklamını Türkiye üzerinden yapmaya çalışıyor. Bu alçak saldırıyı kesinlikle kabul etmiyoruz. Türk bayrağı, Türk milletinin kırmızı çizgisinin ötesidir. Ona hiçbir şekilde kimse el uzatmasın. Uzatanların başına ne geldiğini görmek isteyenler çok yakında Kıbrıs'a da bakabilirler."

"FETÖ ile mücadeleyi en başarılı yapan parti AK Parti'dir"

Karayel, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un "2009'da askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanma teklifini getirenler araştırılsın" önerisinde bulunmasına ilişkin, "Aksi halde müfteri olduklarını bir kez daha ifade ediyoruz. Bu ülkede FETÖ ile mücadeleyi en başarılı yapan ve dik duran parti AK Parti'dir. Cumhurbaşkanımızın FETÖ'yle mücadele konusundaki duruşu da herkese örnek olmalıdır. Elinde belge olan herkesi belgelerini açıklamaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
31
az bulutlu