AK Parti açıkladı: ABD, YPG'ye sağlık yardımı gönderdi mi?

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD'den terör örgütü YPG'ye sağlık yardımı gönderildiğine yönelik iddialara ilişkin, "Bilgi var ama teyit edilmiş bir şey değil. Herkes kendi tıynetinde olanı ortaya koyar. Bu temel bir kuraldır; insanlar tıynetlerini asla değiştiremezler." dedi.

GÜNDEM 02.05.2020, 10:42 02.05.2020, 11:05
AK Parti açıkladı: ABD, YPG'ye sağlık yardımı gönderdi mi?

Türkiye, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında ABD'ye iki kez uçak gönderdi. ABD'ye gönderilen yardımlar arasında yüz koruyucu, maske, göz koruyucu, siperlik, tulum, N95 maske ve dezenfektandan meydana gelen tıbbi yardım malzemeleri yer aldı.

Türkiye, koronavirüsün merkez üssü haline gelen ABD'ye yardımlarını sürdürürken, tepki çeken bir iddia ortaya atıldı. ABD'nin terör örgütü YPG'ye sağlık yardımında bulunduğu ileri sürüldü. 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, söz konusu iddiaya ilişkin açıklamada bulundu. 

İşte Kurtulmuş'un açıklamaları...

"ABD'nin terör örgütü YPG'ye maske gönderdiğine dair bir bilgi var ama teyit edilmiş bir şey değil. Ama şunu söyleyeyim; herkes kendi tıynetinde olanı ortaya koyar. Bu temel bir kuraldır; insanlar tıynetlerini asla değiştiremezler."

"Ceset torbalarının yollarda olması nedeniyle içimiz burkuldu"

"Bizim tıynetimizde merhamet vardır, vefa vardır, yardımlaşma vardır. Biz New York'taki insanların sapır sapır döküldüklerini, ceset torbalarının yollarda olmasını, hele hele bunların birçoğunda da yoksul mahallelerin insanlarını gördüğümüz, bildiğimiz her haber programından sonra içimiz burkuldu."

"Umarız oradaki terör gruplarını destek vermeyi sürdürmezler"

"Biz insanlık olarak yardım ettik, eğer ABD hükümeti de bir şekilde terör gruplarına yardım yapıyorsa onlar da tıynetinde olanları yapıyorlar. Maskeyi bırakın, umarız oradaki terör gruplarını destek vermeyi sürdürmezler. İnsanlığımızı gösteriyoruz, böyle bir şey varsa bundan rahatsız olduğumuzu ifade ediyoruz."

Yorumlar (0)
9
açık