AFAD, sel felaketindeki kayıp sayısını açıkladı 

AFAD, Bartın, Sinop ve Kastamonu’daki vefat sayısını açıkladı. Son duruma göre sel bölgesinde 82 kişi hayatını kaybetti. 

GÜNDEM 21.08.2021, 21:45 22.08.2021, 09:08 Başak Çetin
AFAD, sel felaketindeki kayıp sayısını açıkladı 

11 Ağustos’ta Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta başlayan, saatler boyunca devam eden sağanak yağış kısa sürede sele çevirmişti. Onlarca kayıp ve onlarca yaralı vatandaşın olduğu sel afetinden geriye pek çok ilçenin enkazı kaldı. İş yerlerini ve evleri su bastı; bu mekanlar ve içlerindeki tüm eşyalar kullanılamaz hale geldi. 82 kişi vefat etti 

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak çalışan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, sağanak yağışın oluşturduğu selin ilk anlarından bu yana bölgede faaliyetini gösteriyor. Gerek Bartın, Sinop ve Kastamonu’daki AFAD ekipleri gerekse şehir dışından gelen ekipler, bölge halkına her konuda yardımcı olurken, son dakika gelişmelerini de basınla paylaşıyor.  

Bölgede faaliyette olan AFAD ekipleri, bugünkü güncel vefat sayısını bildirdi. Ortaya çıkan yeni cansız bedenlerle ilgili kimlik tespiti çalışmalarını devam ettiren ekipler Bartın’da 1, Sinop’ta 10 ve Kastamonu’da da 71 kişinin vefat ettiğini bildirdi. 

Yorumlar (0)
20
açık