AFAD'dan önemli SMS uyarısı!

Elazığ'daki deprem sonrası afet bölgesindeki binalara kesinlikle girilmemesi gerektiğini bildiren AFAD, telefon görüşmesi yerine kısa mesajın tercih edilmesi gerektiği uyarısında bulundu.

GÜNDEM 25.01.2020, 00:16
AFAD'dan önemli SMS uyarısı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFADO yapılan yazılı açıklamada, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde saat 20.55'te 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldiği kaydedildi.

Türkiye Afet Müdahale Planı'na göre, arama-kurtarma, sağlık, destek çalışmalarının kesintisiz olarak yürütülmesi için ekiplerin faaliyete geçirildiğine değinilen açıklamada, "Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Telefon görüşmelerinde mümkünse web tabanlı uygulamaların ve SMS'lerin tercih edilmesi önem arz ediyor. Doğal gaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Vatandaşlarımız, acil yardıma ihtiyaç duymadıkları sürece, telefonlarını kesinlikle kullanmamalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır." denildi.

Açıklamada, AFAD'ın, gelişmeleri aralıksız takip ettiği belirtildi.

Yorumlar (0)
18
açık