AFAD'dan 31 kente uyarı

AFAD, bugün için uyarı verilen 31 kentte AFAD müdürlükleri, kaymakamlık ve valiliklerin bilgilendirildiğini, ekiplerin teyakkuz durumunda olduğunu bildirdi.

GÜNDEM 20.11.2023, 00:56 20.11.2023, 00:56 topcu
AFAD'dan 31 kente uyarı

AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı), bugün 15 kent için turuncu, 16 kent için sarı meteorolojik uyarıda bulunulduğu bildirdi.

AFAD tarafından gerçekleştirilen açıklamada, MGM'den (Meteoroloji Genel Müdürlüğü) edinilen son bilgiler ve gerçekleştirilen değerlendirmeler doğrultusunda, Zonguldak, Şırnak, Şanlıurfa, Tunceli, Sakarya, Kastamonu, Karabük, Hakkari, Erzincan, Düzce, Diyarbakır, Bolu, Bingöl, Batman ve Adıyaman için turuncu meteorolojik uyarıda bulunduğunu belirtildi. 

Açıklamada, Yalova, Siirt, Muş, Mersin, Mardin, Malatya, Kocaeli, Kars, Erzurum, Elazığ, Bursa, Bitlis, Bilecik, Bartın, Ardahan ve Ağrı için ise sarı meteorolojik uyarıda bulunulduğu kaydedildi. Ekipler teyakkuz durumunda

Uyarı verilen kentlerde AFAD il müdürlükleri, kaymakamlık ve valiliklere bilgilendirmelerde bulunulduğu kaydedilen açıklamada, bahse konu kentlerde ekiplerin teyakkuz durumunda olduğu ifade edildi.

Açıklamada, yurttaşların ulaşımda aksamalar, don, buzlanma, baca/soba zehirlenmeleri, direk/ağaç devrilmesi, çatı uçması, yerel dolu yağışı, heyelan, yıldırım, su baskını ve sel gibi olumsuz durumlara karşı dikkatli olması anımsatıldı. 

Yorumlar (0)