Adana'da 5 yaşındaki çocuğa köpek saldırısı: Durumu ağır

Adana'da 3 gün önce sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 5 yaşındaki Abbas Haşmet’in  durumunun ağır olduğu öğrenildi.

GÜNDEM 08.07.2024, 14:04 Şeyda Gül
Adana'da 5 yaşındaki çocuğa köpek saldırısı: Durumu ağır

Adana’nın Seyhan ilçesi Meydan Mahallesi'nde 5 Temmuz tarihinde arkadaşlarıyla sokakta oyun oynayan Suriye uyruklu Abbas Haşmet, aniden sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Bacağından yaralanan Haşmet’in yere yığıldığını gören arkadaşları haber vermek için ailesinin yanına gitti.

5 köpek daha saldırdı

Arkadaşlarının yanından ayrılmasıyla tek başına kalan ve yerde yatan küçük çocuğa bu kez 5 sokak köpeği daha saldırdı. Olay yerine gelen yakınları köpekleri uzaklaştırmalarının ardından kanlar içinde kalan küçük çocuğun bayıldığını belirledi. Ağır yaralanan Abbas Haşmet, ihbarla olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından 5 Ocak Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Durumu ağır

Kaldırıldığı hastanede yapılan tedavinin ardından önce Yüreğir Devlet Hastanesi'ne daha sonra ileri tedavisi için Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen küük çocuğun her yerinin delik deşik olduğu öğrenildi. Haşmet'in durumunun ağır olduğu bildirildi.

Yorumlar (0)