Adalet Bakanı'ndan Metin İyidil açıklaması!

Metin İyidil'in serbest bırakılması ile ilgili konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "HSK'nin idari soruşturması devam ediyor. Süreç, ilgili yetkililerce takip ediliyor… Nihai merci Yargıtaydır, Yargıtay son sözünü verecektir" dedi.

GÜNDEM 22.01.2020, 11:30 Hülya İlgin
Adalet Bakanı'ndan Metin İyidil açıklaması!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, eski korgeneral Metin İyidil ile ilgili son sözü nihai merci olan Yargıtay'ın söyleyeceğini dile getirdi.

Ankara Hakimevi'nde düzenlenen Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemleri Tanıtım Toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ'nün (Fetullahçı Terör Örgütü) darbe girişimine ilişkin yargılandığı davada ağırlaştırılmış müebbede mahkum olan, istinaf sürecinde tahliye edilen, buna itiraz üzerine de tekrar tutuklanan eski korgeneral Metin İyidil ile ilgili soru üzerine, "yargıya intikal eden konuyla ilgili söz söylemesinin doğru olmayacağını" kaydetti.

Yargı sürecinin saygıyla beklenmesi gerektiğini vurgulayan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Nihai merci Yargıtaydır, Yargıtay son sözünü verecektir. Devam eden bir süreçle ilgili, bir hukukçu olarak söz söylemem, yorum yapmam doğru değil. Yine HSK'nin (Hakim ve Savcılar Kurulu) idari soruşturması devam ediyor. O süreçle ilgili daire, ilgili yetkililer takip ediyorlar. Süreci sürdürüyorlar."

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu