ABD Temsilciler Meclisi'ne S-400 tepkisi!

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, S-400 konusunda Temsilciler Meclisi'ne tepki gösterdi.

GÜNDEM 13.07.2019, 11:21 Hülya İlgin
ABD Temsilciler Meclisi'ne S-400 tepkisi!

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, "Türkiye, acil ihtiyaç duyulan hava savunma sistemi için teknik ve ekonomik bir karar almıştır. Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nin bu konudaki algısı ve yansıttığı tutum yanlıştır." ifadelerini kullandı.

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Demokrat Eliot Engel ve Kıdemli Üyesi Cumhuriyetçi Michael McCaul'ün Türkiye'nin S-400 alımına ilişkin açıklamalarına tepki gösteren Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Twitter hesabından, Engel ve McCaul'ün Türkiye'nin S-400 alımını eleştiren açıklamalarını Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nin resmi Twitter hesabından paylaşılmasını eleştirerek, şu tepki ifadelerini dile getirdi:

"Türkiye, acil ihtiyaç duyulan hava savunma sistemi için teknik ve ekonomik bir karar almıştır. Bunun stratejik bakış açımızla hiçbir ilgisi yok ve hiçbir şekilde Amerika Birleşik Devletleri (ABD), NATO ya da Rusya arasında yapılan bir seçim değildir. Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nin bu konudaki algısı ve yansıttığı tutum yanlış ve yanıltıcıdır."

Yorumlar (0)
-1°
kapalı