"ABD'nin 100 yıllık hayalini TSK 8 günde bitirdi"

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "100 yıllık projeyi, 8 yıldır batının mikser kamyonlarıyla, beton fabrikalarıyla, sahada alt yapı desteğiyle, ABD'nin (Amerika Birleşik Devletleri) 60 bine yakın tırla ağır silah desteği verdiği, eğitim ve lojistik destek verdiği ve artık ete kemiğe bürünmüş, tutsan tutulacak hale gelmiş PKK devleti hayalini Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 8 günde yerle bir etti" dedi.

GÜNDEM 31.10.2019, 14:05 31.10.2019, 14:16
"ABD'nin 100 yıllık hayalini TSK 8 günde bitirdi"

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde yaptığı açıklamada, gazeteciliğin sorumluluk gerektiren meslek olduğunu kaydetti.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Temsilciler Meclisi kararlarının tamamen gündem saptırmaya yönelik olduğunu söyleyen Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Bunun bir gündem saptırma, bir polemik yaratma ve olayları gerçeklerden, gerçek gündemden uzaklaştırma çabası olduğunu görüyorum. ABD'nin dışarıda ve içeride bir gerçek gündemden uzaklaştırma çabası var." şeklinde konuştu.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, kararın 30 Ekim'de alınmasının sembolik olduğunu, Mondros Mütarekesi'nin yıl dönümü nedeniyle bu tarihin seçildiğini kaydetti.

The Economist: 100 yıllık ABD hayali 8 günde yerle bir oldu

Barış Pınarı Harekatı'nın önemine vurgu yapan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türklerin Barış Pınarı Harekatı ve terörle mücadelesi, 100 sene sonra hiç vazgeçilmemiş bir projenin ete kemiğe büründüğü ve gerçekleşmek üzere olduğu bir anda tekrar hayalleri yerle bir etti. The Economist diyor bunu. Memleketimdeki Fransızlar ise Sevr'i hortlatmaya, PKK'ya karşı yürüttüğümüz topyekun mücadeleyi sözde küçümseme ve hatta karalama peşindeler. Demek ki neymiş Türkiye'nin bölgede terörle mücadelesi aslında yüz yıllık bir emperyalist fanteziyle mücadele hikayesiymiş. The Economist yazıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, 100 yıl önce Türkiye'nin bulunduğu bölgenin parçalanmasının planlandığını anımsatarak sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bu proje 100 sene sonra değişmemiş, aktörlerinin içine ABD eklenmiştir. Acaba FETÖ'nün, PKK'nın ve DHKP-C'nin ortak kuklacılarının verdiği talimatla Türkiye'ye yönelik en şerefsiz, en ahlaksız en seviyesiz kara propagandayı başlatması neden şimdi? Gayet basit. 100 yıllık projeyi, 8 yıldır batının mikser kamyonlarıyla, beton fabrikalarıyla, sahada alt yapı desteğiyle, ABD'nin 60 bine yakın tırla ağır silah desteği verdiği, eğitim ve lojistik destek verdiği ve artık ete kemiğe bürünmüş, tutsan tutulacak hale gelmiş PKK devleti hayalini Türk Silahlı Kuvvetleri 8 günde yerle bir etti. Depresyonlarını, hayal kırıklıklarını, kabuslarını, üzüntülerini anlıyorum. Bunların depresyonu bizim mutluluğumuzdur. Bunların hayal kırıklığı bizim madalyamızdır. Kendi açtıkları çukurlara inşallah bir daha çıkmamak üzere bunları gömüyoruz."

ABD'nin niyeti dibimizde terör devleti kurmak

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) niyetinin bu bölgede bir kukla terör devleti kurmak olduğunun altını çizerek, FETÖ, PKK, DHKP-C propaganda mekanizmasın da bunların emrinde Türkiye’ye en aşağılık iftiraları attığını dile getirdi.

" 'Mazlum Kobani' kod adı Hollywood üretimi"

Bölücü terör örgütü YPG'nin sözde komutanı olan elebaşı Ferhat Abdi Şahin'in "Mazlum Kobani" kod adının Hollywood üretimi olduğunu anlatan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, şunları dile getirdi:

"İlk adını Mazlum almış, zulme uğradım görüntüsü vermek için. ABD sosyologlarının büyük çabayla orada bir millet yaratma adına oluşturmaya çalıştığı suni bir mitolojinin şehri soyadı olmuş. Bunlara uyanık olacağız. Gerçek adı Ferhat Abdi Şahin. Terörist. PKK'nın komuta kadrosunda. 196 ülkede aranmakta. Anlaşılan yaşı ilerlemiş olan Öcalan'ın yerine bu teröristi batı yeni bir kukla komutan olarak kamuoyuna makyajlayarak getirmeye niyetli. Bu kişi binlerce sivil ölümü, çocukların zorla silah altına alınması gibi savaş suçlarından ve yerel hukuktaki suçlardan sorumlu. Sayısını kendi bile bilmez."

"ABD hukukunu göreve davet edelim!"

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, bölücü terör örgütü PKK'nın ABD'de (Ameriak Birleşik Devletleri) de küresel terör örgütü olarak kabul edildiğini hatırlatarak, hukuki bir öneride bulundu. Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu şunları kaydetti:

"ABD hukukunu göreve davet edelim. Uluslararası hukuk ve ABD'nin ilgili hukukunu kapsamlı bir şekilde inceledik. PKK, ABD'nin 13224 sayılı başkanlık emriyle, sadece bir terör örgütü olarak adlandırılmamış, aynı zamanda küresel terör örgütü olarak anlatılmıştır. Bu liste bugün yürürlüktedir. Bu terör örgütleri, örgüt üyeleri ve komutası Amerikan finans sisteminden muhakkak suretle izole edilmesi, bu emrin özüdür. Bu emir bu yabancı teröristlerle temasa geçen, iş birliği yapan, onları öven, onlarla çalışan ya da çalışmayı düşünen her Amerikan vatandaşının Amerikan mahkemeleri önünde hesap verebileceğinden söz etmektedir. Bizi sözde Ermeni soykırım tasarısıyla, içi boş bir tasarıyla itham edenlere duyurulur. Türkiye, Mazlum Kobani Hollywood takma adlı, Ferhat Abdi Şahin'le ilişki kuran herkesin 13224 sayılı ABD Başkanlık kararnamesindeki yaptırımlara tabi olması gerektiğini, ABD'ye sunmak durumundadır. Türkiye, sahada kendini ispatlamış, diplomasi gücüyle 3 kutuplu dünyada neler yapabileceğini göstermiş, 8 günde 2 süper devletle mutabakat yaparak bizleri sevindirmiş, içimizdeki Fransızları üzmüş, dünyadaki emperyalistleri kahretmiş, güçlü bir devlet olduğunu ispatlamıştır. Bundan sonra hukuk devleti sınırları içerisinde ABD’de karşı saldırıya geçmek Ermeni tasarısına karşı 'Siz bu Hollywood üretimi aktörle iş mi yapmak istiyorsunuz? Sonuçlarına katlanacaksınız' diye ABD mekanizmalarını harekete geçirmek zamanıdır."

Konuşmanın ardından Gaziantep Gazeteciler Cemiyet Başkanı İbrahim Ay, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'na bir plaket takdim etti.

Yorumlar (0)
18
açık