ABD: Cömert Türkiye'ye minnettarız!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye'ye "tıbbi yardım" nedeniyle teşekkür etti. Pompeo, "Salgının en kötü vurduğu bölgelerde Kovid-19 ile mücadelemize yardımcı olması amacıyla tıbbi kaynak ve koruyucu ekipman konusundaki cömert bağışı için Türkiye'ye teşekkür ediyoruz. Amerikan halkı dostluğunuz, ortaklığınız ve desteğiniz için size minnettar." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 29.04.2020, 07:50
ABD: Cömert Türkiye'ye minnettarız!

Covid-19 (yeni tip koronavirüs) ile mücadele için yaptığı tıbbi ekipman yardımından dolayı Türkiye'ye teşekkür eden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Amerikan halkı dostluğunuz, ortaklığınız ve desteğiniz için size minnettar." ifadelerini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye'nin ABD'ye gönderdiği tıbbi yardımları taşıyan askerî kargo uçağının başkent Washington yakınlarındaki Andrews Hava Üssü'ne indiği anlarda çekilen fotoğrafı Twitter hesabından paylaştı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Twitter mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Kriz zamanlarında NATO müttefikleri bir arada durmalıdır. Salgının en kötü vurduğu bölgelerde Kovid-19 ile mücadelemize yardımcı olması amacıyla tıbbi kaynak ve koruyucu ekipman konusundaki cömert bağışı için Türkiye'ye teşekkür ediyoruz. Amerikan halkı dostluğunuz, ortaklığınız ve desteğiniz için size minnettar."

Türkiye'nin yardım eli Amerika'ya kadar uzandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine, Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderilen tıbbi yardım malzemelerini taşıyan TSK'ya (Türk Silahlı Kuvvetleri) ait A400M tipi askerî kargo uçağı, Türkiye Saati İle (TSİ) 00.30 civarında (Amerika Birleşik Devletleri saatiyle 17.30 civarında) başkent Washington yakınlarındaki Andrews Hava Üssü'ne teker koymuştu.

Kolilerde, 500 bin maske, 400 bin önlük, 2 bin litre dezenfektan, 500 yüz koruyucu ve 400 N95 tipi maske ile 1500 koruyucu gözlük olduğu açıklanmıştı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından en çok etkilenen ülke olan Amerika Birleşik Devletleri'nde 1 milyondan fazla kişiye koronavirüs (Covid-19) tanısı konulurken,  57 binden fazla kişi de koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

Yorumlar (0)
15
kapalı