"AB, Doğu Avrupa'yı bile anlayamıyor"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Arap Birliği açıkça, Arap toprağını işgal eden bir terör örgütüne destek veriyor" dedi.

GÜNDEM 12.10.2019, 21:23 12.10.2019, 21:35
"AB, Doğu Avrupa'yı bile anlayamıyor"

Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, AB'den gelen açıklamalara tepki verdi.

"Köklü bir zihinsel dönüşüm içine girmeleri gerekiyor"

Çelik, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un "Brüksel Türkiye'ye karşı bu saldırgan tavrını bir tarafa bıraksın. Brüksel uzak, Türkiye sınırı ise hemen yanı başımızda ve Türkiye'de 4 milyon göçmen bekliyor." açıklamalarına ilişkin haberi paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

"AB kurumları Doğu Avrupa'yı bile anlamaktan aciz, Türkiye'yi anlamak için köklü bir zihinsel dönüşüm içine girmeleri gerekiyor. 'AB ne işe yarıyor' sorusu artık Avrupa'nın her yerinde soruluyor. AB, Türkiye’ye karşı siyasi aklını kaybetmiş bir organizma gibi konuşuyor. PYD/YPG terör örgütüyle dayanışma içine giren AB ülkeleri, kendi sınırlarını ve demokrasilerini terörden koruyan Türkiye'ye karşı tavır alıyor."

"Arap Birliği'nin durumu daha vahim"

Arap Birliği'nin daha vahim durumda olduğunu kaydeden Çelik, "Arapları ve diğer etnik grupları terör zulmünden kurtaran Türkiye'nin operasyonunu kınamışlar. Araplar, Kürtler, Türkmenler terör zulmü altındayken sesi çıkmayan Arap Birliği, terörle mücadeleden rahatsız oluyor. Arap sokaklarında Arap Birliği'nin bu açıklamasını ciddiye alan tek bir kişi bile yoktur. Arap Birliği açıkça, Arap toprağını işgal eden bir terör örgütüne destek veriyor. Arap Birliği’nin Türkiye'yi kınaması, teröre destek vermektir, kendi varlık sebebini yok saymaktır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
22
açık