AA'dan oy sayımı açıklaması

Anadolu Ajansı, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim sonuçlarına ilişkin iddialara yönelik açıklama yaptı.

GÜNDEM 14.05.2023, 23:36 15.05.2023, 11:27 Hanife
AA'dan oy sayımı açıklaması

Anadolu Ajansı, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim sonuçlarına dair açıklama yaptı. AA'dan yapılan açıklamada tutanaklar arasında ayrım gözetilmediği belirtildi. Anadolu Ajansı'nın konuya dair açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sonuçlar ıslak imzalı tutanaklara dayanıyor “

"Anadolu Ajansı olarak Türkiye genelindeki sandıklardan 2500 çalışma arkadaşımız ve iş birliği yaptığımız araştırma şirketi aracılığıyla sandık sonuç tutanaklarını alıyoruz. Müşterilerimize sağladığımız veriler, her partinin ıslak imzası bulunan sandık sonuç tutanaklarına dayanıyor.

Söz konusu tutanaklardaki sonuçları müşterilerimize doğrudan servis ediyoruz. Tutanaklar arasında bir ayrım gözetmiyor, tutanakları geliş sırasına göre hızlı bir şekilde iletiyoruz.”

‘Belli bir yüzde açıklana kadar paylaşımda bulunmadık’

“Daha önce kamuoyuna açıkladığımız stratejiye uygun olarak verileri abonelerimize daha sağlıklı ve dengeli bir şekilde iletebilmek amacıyla, sandıkların belli bir yüzdesi açılana kadar herhangi bir paylaşımda bulunmadık.”

‘İtham ve iddiaları reddediyoruz…yasal haklarımızı kullanacağız’

“Anadolu Ajansı, her türlü siyasi tartışmadan bağımsız bir şekilde görevine devam edecektir. Anadolu Ajansı olarak şirketimize yönelik her türlü mesnetsiz itham ve iddiaları reddediyor, dezenformasyon içeren tüm itham ve iddialara karşı yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı beyan ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar (0)