9 Avrupa ülkesine uçuşlar durduruldu

Bakan Cahit Turan, koronavirüs önlemleri kapsamında 9 Avrupa ülkesiyle uçuşların 17 Nisan'a kadar durdurulacığını duyurdu.

GÜNDEM 13.03.2020, 19:05 14.03.2020, 01:48 Burak!
9 Avrupa ülkesine uçuşlar durduruldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın toplantı sonrası şu açıklamaları şu şekilde; 

Otogarlarda yolcu yoğunluğu başladı. İnsanların mağdur olmaması için D-2 plakalı araçlarında sefer yapmalarına izin verdik. İstanbul-Ankara yüksek hızlı tren hatlarına 13-14-15 Mart tarihlerine ilave hatlar koyduk. Böylece yüksek hızlı tren hatları 14 bin yolcu ilave kapasitesi oluşturduk.

9 ülkeye seyahat yasağı

3 Şubat tarihinden itibaren Çin ile 23 Şubat'tan itibaren İran ile 29 Şubat'tan itibaren Güney Kore ve İtalya'ya uçuş yasağı getirilmiştir. Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda’ya yapılan seferler cumartesi sabah 08.00’en itibaren 17 nisan tarihine kadar durdurulacaktır. 

THY Genel Müdürü'nden açıklama

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, uçuş yasakları ile ilgili olarak Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Korona sebebi ile 9 Avrupa ülkesi ile 17 Nisan'a kadar seferler durduruldu. Bu ülkelere biletli yolcularımız hiç endişe etmesinler. THY olarak yolcularımıza en iyi şekilde bilet iade, değişiklik hizmeti vereceğiz. Oluşabilecek yoğunluk sebebi ile lütfen endişe etmeyiniz" dedi.

Yorumlar (0)
30
az bulutlu