41 FETÖ şüphelisi için yakalama emri

Kayseri'de, FETÖ'nün hücre evlerine yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 15 ilde aranan 41 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

GÜNDEM 23.10.2019, 08:09 23.10.2019, 08:19 Hülya İlgin
41 FETÖ şüphelisi için yakalama emri

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) hücre evlerine yönelik Kayseri'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 15 ilde aranan 41 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

Kayseri merkezli 15 ilde başlatılan FETÖ hücre evi operasyonunda 41 kişiyi yakalamak için operasyon başlatıldı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü tarafından, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği soruşturmalarında firar durumda olup haklarında yakalama kararı bulunan kişilerin yerlerinin tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışma başlatıldı.

Kayseri merkezli olmak üzere, İstanbul, Ankara, Karaman, Kahramanmaraş, Mersin, Niğde, Trabzon, Batman, Nevşehir, Konya, Kocaeli, Sivas, Aksaray ve Hakkari olmak üzere toplam 15 ilde yürütülen soruşturmalar kapsamında aranan ve haklarında yakalama kararı bulunan toplam 41 şahsın Kayseri 'de ikamet ettikleri, aranan bu şahısların 6'sının karı koca oldukları, şahısların KHK (kanun hükmünde kararname) kapsamında ihraç olmuş, asker, polis, öğretmen, sağlıkçı, gelir uzmanı, mühendis ve özel sektör çalışanı oldukları belirlendi.

Hücre evi davranışında eskiye döndüler

Ayrıca, şahısların ikamet ettikleri evlerin örgüt evi oldukları çünkü, örgütten gelen talimat doğrultusunda, deşifre olmamak ve yerlerini belli etmemek adına evleri kendi adlarına kiralamadıkları, elektrik, doğal gaz, su gibi abonelikleri kendi adlarına yapmadıkları, binada mümkün olduğu kadar isimlerini gizledikleri, ikametlerinden çıkışlarında ve girişlerinde tedbirli davrandıkları tespit edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün istedikleri güce erişmek için bekledikleri ve kendini göstermekten çekindikleri eski yıllarda hücre evi mantığını da bu şekilde sürdürdüğü biliniyor.

Aranan toplam 41 şahsın yakalamalarına yönelik sabahın erken saatlerinde polis ekipleri tarafından operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda gözaltına alınan şahıslar, geçirildikleri sağlık kontrolünün ardından Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Yorumlar (0)
açık