3 ceset daha bulundu!

Van Gölü'nde Çarpanak Adası açıklarında batan teknenin bulunduğu noktada 3 cesede daha ulaşıldı.

GÜNDEM 10.07.2020, 11:08
3 ceset daha bulundu!

Van'ın Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nden açılan ve bir daha haber alınamayan tekne ile içindeki kişilerin cesetlerinin çıkarılmasına yönelik çalışmalara sabahın ilk ışıklarında yeniden başlandı.

Sabahın erken saatlerinde çalışmaların yapıldığı bölgeye gelen Jandarma İç Güvenlik Timleri, JAK (Jandarma Arama Kurtarma), Sahil Güvenlik, Emniyet Müdürlüğü, AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı), UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) ve sağlık ekipleri, Deniz Kuvvetlerinden bir ekip ile Millî Savunma Bakanlığı tarafından İstanbul'dan gönderilen 6 kişilik SAK (Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma) timi, 106,5 metre derinlikte saptanan teknenin bulunduğu bölgeye geçti.

Van Gölü'ndeki Çarpanak Adası açıklarında 4 ROW ve 4 sonar cihazıyla çalışma yürüten ekipler 3 kişinin daha cesedine ulaştı.

Olay: Van Gölü'ndeki kayıp tekne...

Van ilinin Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nde tekneleriyle 27 Haziran'da Van Gölü'ne açılan Sedat Akbaş ve Medeni Akbaş'tan uzun süre haber alınamayınca olay Altınsaç Mahallesi Muhtarı tarafından güvenlik güçlerine bildirilmişti.

İhbar sonrası Van İl Emniyet Müdürlüğü ve Van İl Jandarma Komutanlığına ait gece görüşlü termal kameralı helikopter, İHA ve botlarla göl ile çevresinde yürütülen arama çalışmalarında yabancı uyruklu oldukları belirlenen 13 kişinin cansız bedeni bulunmuş ardından teknenin yeri saptanmıştı. Uzun süren çalışmalardan sonra tekne Çarpanak Adası açıklarında 106,5 metre derinlikte tespit edilmişti.

Olayın ardından yakalanarak gözaltına alınan 5 kişi adli merciler tarafından tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)
4
hafif yağmur