24 yaşındaki şehit Selman Güler son yolculuğuna uğurlandı

Pençe – Kilit Operasyonu kapsamına görev alan ve bölgede teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı bombanın patlaması sonucunda şehit olan Selman Güler son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine katılan ve şehit annesi olduğu öğrenilen bir annenin feryatları ise yürekleri dağladı.

GÜNDEM 14.05.2022, 17:37 Tayfur Bal
24 yaşındaki şehit Selman Güler son yolculuğuna uğurlandı

Piyade sözleşmeli er Selman Güler teröristlerin düzenlemiş olduğu hain saldırı sonrasında şehit düştü. Pençe – Kilit operasyonu kapsamında görev alan Güler bölgede teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı bombanın patlaması sonucunda şehit oldu. Güler için memleketi Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Kelkit Devlet Hastanesi morgundan alınan 24 yaşındaki Selman Güler'in naaşı daha sonra Merkez Küçük Cami avlusuna getirildi.

“Yavruma selam söyle, annenin sana selamı var de, oğluma selam söyle”

Merkez Küçük Cami avlusunda gerçekleştirilen törende Güler’in annesi olan Ayfer Güler, kız kardeşleri Kübra Güler ve Hava Soylu ile diğer yakınlarını ile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri teselli etmeye çalıştı. Törene katılan ve şehit annesi olduğu öğrenilen bir kadın ise Güler’in tabutuna sarılarak “Yavruma selam söyle, annenin sana selamı var de, oğluma selam söyle” dedi.

Son yolculuğuna uğurlandı

Şehidin naaşı İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık tarafından kıldırılan cenaze namazının sonrasında Başpınar köyü mezarlığında yer alan, 2000 yılında vefat eden baba Ahmet Güler'in de bulunduğu aile kabristanına defnedildi. Gerçekleştirilen cenaze törenine şehit Selman Güler’in yakınları ve mesai arkadaşlarının yanında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, AK Parti Gümüşhane milletvekilleri Cihan Pektaş ve Hacı Osman Akgül, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas ve bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler geldi.

Yorumlar (0)
17
açık