2014'te Esed'den kaçanları TSK mağduru gösterdiler!

Bölücü terör örgütü yandaşlarının Barış Pınarı Harekâtı aleyhine manipülasyon çabaları sürüyor. 2014 Ağustos'un da Esed rejiminden kaçan Suriyelileri, "Barış Pınarı Harekâtı'ndan kaçıyor" gibi gösterdiler.

GÜNDEM 14.10.2019, 11:49
2014'te Esed'den kaçanları TSK mağduru gösterdiler!

"Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek" amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı aleyhine sosyal medyada yürütülen manipülasyon ve dezenformasyon girişimlerinde, Suriye'deki çatışmalardan kaçan sivillerin görüldüğü fotoğraflar harekat sırasında çekilmiş gibi çarpıtılmak istendi.

Barış Pınarı Harekâtı'nın başarıyla ilerlemesiyle bölücü terör örgütü yandaşlarının sosyal medyada, başka olaylarda ve zamanlarda çekilmiş fotoğrafları ve videoları, manipülasyon ve dezenformasyon için kullanma çabaları "Suriye'deki çatışmalardan kaçan sivillerin" yer aldığı karelerle devam etti. 

Eylül 2014: Suriyeli çocuğun Suruç'ta eşyalarını taşırken arkada Türk askeri...

Bölücü terör örgütü yanlısı bir hesap, "Suriyeli çocuğun Suruç'ta eşyalarını taşırken arkada Türk askeri"nin görüldüğü Eylül 2014 tarihli bir fotoğrafı paylaşarak harekat aleyhine manipülasyon yapmaya çalıştı.

Eylül 2014: Suruç'ta annesinin kucağında objektife gülümseyen Suriyeli bebek

Yine "Suruç'ta annesinin kucağında objektife gülümseyen Suriyeli bebeğin" Eylül 2014 tarihli fotoğrafını yükleyen bir hesap, görüntüyü harekat sırasında kaydedilmiş gibi göstermeye çalıştı.

Ocak 2019: Suriyeli düzensiz göçmen çocuğun Yunanistan'daki fotoğrafı

Yunanistan'daki bir sığınmacı kampında ocakta çekilmiş "Suriyeli düzensiz göçmen çocuğun Yunanistan'daki" fotoğrafı, aynı şekilde terör örgütü yanlılarınca harekat sonrasında kaydedilmiş gibi manipüle edilmek istendi.

Ağustos 2014: Elinde oyuncak bebek tutan Suriyeli çocuk

Manipülatör hesaplar, "Suriyeli çocuğun elinde oyuncak bebek tuttuğu" Ağustos 2014'te çekilmiş fotoğrafı, harekat aleyhine dezenformasyon amaçlı sosyal medyaya yükledi.

Mart 2016: Suriyeli anne ve karton kutu içindeki bebeği

Terör örgütü yanlısı hesaplar, "Suriyeli anne ve karton kutu içindeki bebeği"nin açık arazide çadır kampında görüldüğü Mart 2016 tarihli fotoğrafı, harekat sonrasında çekilmiş gibi göstermeye çabaladı.

Ağustos 2015: Ağlayan Suriyeli çocuklar ve çocuklarına sarılan gözü yaşlı Suriyeli anne videosu

Suriyeli çocukların ağladığının görüldüğü Ağustos 2015 tarihli fotoğrafın yanı sıra 2015'te çocuklarına sarılan gözü yaşlı Suriyeli annenin çadır kampında görüldüğü fotoğrafları video haline getiren terör örgütü yanlıları, söz konusu görüntüler harekat sonrasında yaşanmış gibi manipülasyonda bulunmaya kalkıştı.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu