20 ülkede kurban kesimi yapacak olan Deniz Feneri'nden Gazze çağrısı

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz, "Türkiye'de kestiğimiz kurban bedeli 12 bin TL,Gazze için 7 bin TL ve diğer ülkelerde keseceklerimiz kurbanlar için ise 3600 TL'dir" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 08.06.2024, 17:17 10.06.2024, 09:42 Şeyda Gül
20 ülkede kurban kesimi yapacak olan Deniz Feneri'nden Gazze çağrısı

Bu yılki kurban organizasyonunu "Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun" sloganıyla gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği, kurban organizasyonunda mülteci kampları, savaş, doğal afet, açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yetimhanelere öncelik verileceğini duyurduç Derneğin  kurban organizasyonunda öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler ve hastanelere verileceğini kaydeden Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz, "Bu sene 20 ülkede 35 bölgede kurban kesimi gerçekleştireceğiz" dedi.

Gazze'ye yardım girişleri kısıtlı oluyor

Gazze için Mısır'da kurban kesimi yapacaklarının bilgisini paylaşan Cengiz, yurt dışında Afrika ağırlıklı olmak üzere kesimleri gerçekleştireceklerini dile getirdi. Gazze'ye yardım girişleri kısıtlı olduğunu aktaran Cengiz, kısıtlı da olsa Ebu Salim kapısından insani yardım malzemelerin girdiğini vurguladı. Kurbanda Mısır'ın denize yakın olan kısmında 3500 hisse kurbanı keseceklerinin bilgisini veren Cengiz, soğuk hava depolarına alacaklarını ve konserve yapacaklarına vurgu yaptı. Kavurma olarak Gazze'ye sokacaklarını aktaran Cengiz, "Bu şartlarda Gazze'nin içerisinde kesme ihtimali yok" şeklinde konuştu. 

Türkiye'de kurban bedeli 12 bin TL

"Afrika'da gönüllülerimiz heyecan ile bekliyor. Kurbanlar kesilirken kayıt altına alacağız ve bağışcılarımız ile bunları paylaşacağız" diyen Cengiz, Türkiye'de kesilen kurban bedelinin 12 bin TL olduğunu dile getirdi. Cengiz, "Gazze için 7 bin TL ve diğer ülkelerde keseceklerimiz kurbanlar için ise 3600 TL'dir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)