18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde şehit kızından duygulandıran mektup 

Çorumlu Şehit Uzman Çavuş Habib Gökçe, mezarı başında 6 yaşındaki kızı ve sevenleri tarafından anıldı. Okuma ve yazmayı yeni öğrenen şehit kızı Mirayşah, babasına duygu dolu bir mektup yazdı. 

GÜNDEM 18.03.2021, 15:06 18.03.2021, 23:29 Başak Çetin
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde şehit kızından duygulandıran mektup 

Bugün Çorum Şehitliği’nde “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programına istinaden anma töreni vardı. Şırnak’taki operasyon sırasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Habib Gökçe de mezarı başında anılan kişilerdendi. Şehidin kızı Mirayşah, babasını yalnız bırakmadı. Okuma yazma öğrenip babasına mektup yazdı 

Mirayşah, Çorum Şehit Aİleleri Derneği Başkanı Galip Deniz ve pek çok aile üyeleri ile birlikte şehitlik abidesine bir çelenk bıraktı. Ardından da babasının mezarını ziyaret etti ve uzun süre yanından ayrılmadı.  

Mirayşah, okuma yazmayı yeni öğrendi ve babasına bir mektup yazdı. Herkesi duygulandıran o mektubu ise mezar taşına yapıştırdı. 

“Canım babam, bu sana ilk mektubum.”

Mektubun detayları ise şu şekilde: “Canım babam, bu sana ilk mektubum. Seni çok seviyorum. Ben okumayı ve yazmayı öğrendim. 6 yaşındayım. Seninle gurur duyuyorum.” 

Yorumlar (0)
24
açık