16 ilde Bozdoğan-42 operasyonu: 58 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 16 ilde bölücü terör örgütüne düzenlenen Bozdoğan-42 operasyonlarında 58 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

GÜNDEM 13.06.2024, 09:02 14.06.2024, 15:01 Şeyda Gül
16 ilde Bozdoğan-42 operasyonu: 58 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından paylaşım teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacaklarını herkesin bilmesi gerektiğini söyledi. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edeceklerini dile getiren Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, il emniyet müdürlükleri terörle mücadele şube müdürlüklerince çalışmalar yapıldığını kaydetti. Bu kapsamda Adana, Antalya, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, İzmir, İstanbul, Karaman, Mersin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van'da bölücü terör örgütüne yönelik Bozdoğan-42 operasyonları düzenlendi.

Şüphelilerin terör bağlantıları tespit edildi

Operasyonlarda 58 şüphelinin yakalandığı bilgisini veren Bakan Yerlikaya, şüphelilerin, geçmiş dönemlerde bölücü terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttüklerinin belirlendiğini vurguladı. Bunun yanı sıra terör örgütü adına işbirlikçilik faaliyetlerinde bulundukları, bölücü terör örgütünün propagandasını yaptıklarının da tespit edildiğini belirten Bakan Yerlikaya, düzenlenen kanunsuz yürüyüş ve gösteri eylemlerine katılarak güvenlik güçlerine yönelik molotofkokteyli, taş ve havai fişekli saldırıda bulundukları, terör örgütünün yurt dışı yapılanması içerisinde faaliyet göstererek örgüte maddi destek sağladıkları ve haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunduğunun tespit edildiğini aktardı.

Çok sayıda örgütsel dokümana el konuldu

Bakan Yerlikaya, operasyonlar sonucu, ruhsatsız tüfekler ile çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildiğini vurguladı. Yerlikaya, paylaşımında operasyonları gerçekleştiren emniyet güçlerini tebrik etti.

Yorumlar (0)