15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni yola çıkıyor

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni'nin 14 Temmuz'da yola çıkacağını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Trenimiz Ankara-Eskişehir-İstanbul ve İstanbul-Konya-İstanbul arasında belirlenecek programa göre sefer yaparak, 2 ay boyunca 56 bin kilometre yol kat edecek” dedi.

GÜNDEM 11.07.2024, 14:43 Şeyda Gül
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni yola çıkıyor

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni'ne ilişkin bilgi veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yaılı açıklama yayımladı. Tren setinin "Milletin Zaferi" temasıyla tasarlandığını vurgulayan Bakan Uraloğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde, 2018'de başlayan ve bu yıl 6'ncısı yola çıkacak olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni’nin Ankara Hızlı Tren Garı'ndan 14 Temmuz'da uğurlanacağını söyledi. “Milli hafızamıza kazınan 15 Temmuz gecesinde, hakkın rahmetine kavuşan 251 şehidimizi özlemle anıyorum” diyen Bakan Uraloğlu, 2 bin 740 gaziye minnetlerini sundu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni'miz Ankara-Eskişehir-İstanbul ve İstanbul-Konya-İstanbul arasında belirlenecek programa göre sefer yaparak 2 ay boyunca 56 bin kilometre yol kat edeceğini belirten Bakan Uraloğlu, yaklaşık 60 bin yolcu taşıyacağını bildirdi.

Kahramanlık destanını trenlerin üzerinde nesilden nesle aktarılacak

Trenin 411 yolcu kapasitesiyle hizmet vereceğine dikkati çeken Bakan Uraloğlu, demokrasi ve milli birlik şuuruyla sadece bir gün değil, her gün ülkece darbe girişimine karşı milletçe verdiğimiz mücadeleyi trenlerimizle yaşatmaya devam ettiklerini ifade etti. Her 15 Temmuz'da bir gelenek haline gelen ve ülkece darbe girişimine karşı milletçe verdiğimiz mücadeleyi ve kahramanlık destanını trenlerin üzerinde nesilden nesle aktaracaklarını anlatan Bakan Uraloğlu, “Milli irademize, özgürlüğümüze ve bağımsızlığımıza karşı açılan bu savaşta, canlarını ortaya koyan 251 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)