13 hakim ve savcı meslekten men edildi

Hakimler ve Savcılar kurulu 13 hakim ve savcının FETÖ iltisakı nedeniyle meslekten ihraç edildiğini duyurdu.

GÜNDEM 05.10.2021, 10:34 06.10.2021, 14:20 Kaya
13 hakim ve savcı meslekten men edildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından FETÖ ile irtibat ve iltisakı sebebiyle 13 hakim ve savcının meslekten çıkarılmasına ilişkin karar verildi.

13 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi

Karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Fethiye Cumhuriyet Savcısı Aykut Keser, Elbistan Cumhuriyet Savcısı Ömer Aslan, Sakarya Cumhuriyet Savcısı Şerif Fidan, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Emrah Ergün, Zonguldak Cumhuriyet Savcısı Erdem Burak Bakırcı, Kayseri Cumhuriyet Savcısı Tuğba Yeter Aydın, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Rukiye Çakıcı, Yargıtay tetkik hakimi Mehmet Uçar, Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Şeref Murat Erkılıç, Erzurum Cumhuriyet Savcısı Fatih Özalan, İzmir Vergi Mahkemesi üyesi Kemal Babaoğlu, Küçükçekmece hakimi Cüneyt Azap ve Küçükçekmece Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Mısırlı meslekten ihraç edildi.

Yayımlanan kararda şu ifadelere yer verildi:

"FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile iltisak ve irtibatlarının olduğu sabit görüldüğünden adı geçenlerin, 7145 sayılı Kanun'un 26'ncı maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 35'inci maddenin (A) fıkrası uyarınca meslekte kalmalarının uygun olmadığına ve ayrı ayrı olmak üzere meslekten çıkarılmalarına oy birliği ile karar verildi."

Yorumlar (0)
14
açık