Ziraat, Halk ve Vakıf'tan ortak açıklama!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın geçen hafta konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmesinin ardından, ilk 2 günde 13 bin müşteri toplam 2,1 milyar TL kredi başvurusu yaptı.

EKONOMİ 06.08.2019, 13:39 Hülya İlgin
Ziraat, Halk ve Vakıf'tan ortak açıklama!

Kamu bankalarından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geçen hafta konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına yani 0,99 seviyesine çekmelerinin ardından müşterilerden gelen talebe ilişkin ortak bir açıklama yayımladılar.

Kamu bankalarından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın ortak açıklamasında, yapılan faiz indirimi sonrasında, ilk 2 gün içerisinde üç bankaya 13 binden fazla müşterinin gelerek toplamda 2,1 milyar TL'nin üzerinde konut kredisi başvurusu yaptığı belirtildi. Ortak açıklamada, "Belirtilen başvuru tutarı bugüne kadar 2 gün içinde yapılan en yüksek konut kredisi başvurusudur. Vatandaşlarımız tarafından gösterilen yoğun ilginin önümüzde dönemde de devam etmesi beklenmektedir." denildi.

Yüzde 0,99

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geçen hafta konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmiş, ikinci el dahil tüm konutlar için aylık yüzde 0,99'dan başlayan oranlarla 180 aya kadar vade ile tüm vatandaşlara kredi kullanma imkanı sunmuştu.

Üç kamu bankasının ardından Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Eximbank da konut finansmanı oranlarında indirime gitmişti.

Yorumlar (0)
-4°
açık