VakıfBank’tan 50 milyon lira destek

VakıfBank "Biz bize yeteriz Türkiyem" mottosuyla, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan "Millî Dayanışma Kampanyası"na 50 milyon lira bağışladı.

EKONOMİ 01.04.2020, 11:22
VakıfBank’tan 50 milyon lira destek

VakıfBank, dünyayı saran yeni tip koronavirüs (Covid-19) küresel salgını (pandemi) ile mücadele maksadıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Biz Bize Yeteriz Türkiye" sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına 50 milyon lira katkıda bulundu.

Vakıfbank'tan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, insanlığın faydasına güzel işler yapmanın ve hayırda yarışmanın Anadolu geleneği olduğunu hatırlattı.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yürütülen salgınla mücadelede başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz. Bankamız köklerindeki kültür de bize darda kalana el uzatmayı öğütlüyor. VakıfBank Ailesi adına yaptığımız bu bağışın yanı sıra tüm çalışma arkadaşlarımı da kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. Bugüne kadar her türlü zorluğa karşı kendi gücümüzle direndik. Bugün de 'Biz bize yeteriz' diyerek 83 milyonun omuz omuza vereceğine yürekten inanıyorum."

Bu dönemde bankacılık faaliyetleriyle de Türkiye’nin yanındaki güç olduklarını dile getiren VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, seferberlik ruhuyla hareket ettiklerini ifade etti.

Salgının ekonomideki sınırlı etkilerini bertaraf etmek için üstlendikleri sorumlulukları yerine getirdiklerine vurgu yapan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Sayın Hazine ve Maliye Bakanımızın öncülüğünde başta kamu bankaları olmak üzere finans sektörü olarak büyük bir mücadele veriyoruz. İstihdamın korunması, halkımızın dara düşmemesi için her gün yeni bir paketle milli ekonomiye güç veriyoruz. Salgınla mücadelede tüm benliğimizle devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

Millî Dayanışma Kampanyasına herkesi gücü oranında katkıda bulunmaya çağıran VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Bu zor günleri atlattığımızda hayatımıza kaldığımız yerden devam edebilmek için bugün üzerimize düşeni yapmalıyız. Bu vesileyle başta doktorlarımız ve sağlık sektörü çalışanlarımız olmak üzere, salgınla mücadele eden, hayatın devamını sağlayan finans sektörüne, emniyet güçlerimize, basın mensuplarımıza, gıda sektörü çalışanlarına, memurlarımıza, işçilerimize, esnafımıza, üreticilerimize, çiftçilerimize şükranlarımı sunuyorum." 

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu