Vakıf Katılım'dan konut kredisi indirimi

Vakıf Katılım, konut finansmanında 250 bin TL için 180 aya kadar olan vadelerde kâr oranını aylık yüzde 0,99 seviyesine indirdi.

EKONOMİ 05.08.2019, 16:09 Banu Fırıncılar
Vakıf Katılım'dan konut kredisi indirimi

Vakıf Katılım tarafından yapılan açıklamada, oranın, 250 bin TL-500 bin TL arası tutarlar için yüzde 1,19 olarak, 500 bin TL-1 milyon TL arası tutarlar için yüzde 1,29 olarak, 1 milyon TL ve üzeri tutarlar için yüzde 1,39 olarak belirlendiği kaydedildi. 

Açıklamada, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş'ın görüşlerine de yer verildi. 

Göktaş, ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektörünün gelişimine fayda sağlamak için konut finansman oranını 250 bin TL’ye kadar olan tutarda yüzde 0,99 seviyesine çektiklerini, bu sayede bir taraftan konut stokunun eritilmesine, bir taraftan da düşük maliyetle ev almak isteyenlere destek olmaya devam ettiklerini bildirdi. 

"Faiz indiriminin yerinde olduğunu düşünüyorum"

Vakıf Katılım olarak temel misyonlarının sektörle ve ülkeyle büyümek olduğunu ifade eden Göktaş, “Bu vizyon doğrultusunda reel ekonominin daha da güçlenmesine katkı sağladığımız için mutluyuz. Merkez Bankası’nın faiz indirim kararıyla birlikte piyasalarda görülen olumlu gelişmeler, ekonominin tüm taraflarının çalışmalarında ortaya koyacağı gayret ve özenle artarak devam edecek. Tüm dünyada faiz indirimleri söz konusu. Ülkemize yönelik sermaye hareketlerinin daha da güçlenmesi için TCMB tarafından yapılan faiz indiriminin yerinde olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
-2°
açık