TÜRES'ten restoranlara yüzde 10 indirim çağrısı

TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, yeme-içme sektöründeki fiyat pahalılığı algısını kırmak ve sektörü canlandırmak amacıyla restoranlarda yüzde 10 indirim yapılması çağrısında bulundu. Bingöl, TÜRES üyelerinin ve sektörün bu kampanyaya destek vermesi gerektiğini belirtti.

EKONOMİ 08.07.2024, 17:55 Buse Önder
TÜRES'ten restoranlara yüzde 10 indirim çağrısı

Restoranlara yüzde 10 indirim çağrısı yapan TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, “Sektörümüzde son zamanlarda oluşan fiyat pahalılığı algısını kırmak ve sektörü tekrar hareketlendirmek için bütün menülerde veya menülerin bir kısmında yüzde 10 indirim yapılması konusunda TÜRES üyelerine ve sektöre çağrıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği'nden (TÜRES) yapılan açıklama, derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl’ün Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ı ziyaret ettiği ifade edildi. Ziyarette yeme-içme sektöründeki fiyatlara ilişkin değerlendirmede bulunulduğu kaydedilen açıklamada, Bingöl’ün ziyaretin ardından yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdiği belirtildi.

Yüzde 10 indirim sektörü hareketlendirecek

“Sektörümüzde son zamanlarda oluşan fiyat pahalılığı algısını kırmak ve sektörü tekrar hareketlendirmek için bütün menülerde veya menülerin bir kısmında yüzde 10 indirim yapılması konusunda TÜRES üyelerine ve sektöre çağrıda bulunuyoruz” diyen Bingöl, bu çağrıya TÜRES üyeleri ve sektörümüzün destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Sektörü tekrar hareketlendirecek ve vatandaşlara da olumlu yansıyacağını kaydeden Bingöl, yönetim kurulu ve TÜRES üyeleriyle bu kampanyaya geniş bir şekilde destek vereceklerini vurguladı. Bingöl, üyelerin kampanya çağrısına olumlu dönüş yapmaya başladığının bilgisini verdi.

Yorumlar (0)