Sosyal ve Ekonomik Destek ödemeleri yatırıldı

Çocuklara sosyal açıdan destek verilmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması amacıyla eylül ayı içinde toplam 579 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldı.

EKONOMİ 16.09.2023, 12:57 18.09.2023, 09:24 Özgü Kübra
Sosyal ve Ekonomik Destek ödemeleri yatırıldı

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocuk politikalarının temelinde aile bütünlüğünün korunması ile çocuğun aile ortamında sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi olduğunu vurguladı.

Bu kapsamda Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelere çocuklar için Sosyal ve Ekonomik Destek verdiklerini söyledi.

Aile bütünlüğünün korunması ile çocukların ailelerinin yanında geleceğe daha iyi hazırlanmasına önem verdiklerini belirten Bakan Göktaş, çocukların ekonomik sebepler nedeniyle ailelerinden kopmamasını hedeflediklerini kaydetti.

"Ailelerin yanındayız"

Türkiye Yüzyılı’na yakışır şekilde hiç kimseyi geride bırakmayan toplum vizyonu anlayışı ile çalışmalarını devam ettirdiklerini söyleyen Bakan Göktaş, “Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi ile aileleri tek başına bırakmıyoruz. SED ile ailelerin, çocuklarının eğitim giderlerin ve temel gereksinimlerini karşılıyoruz. Bu çerçevede SED hizmetinden yararlanan evlatlarımız için ailelerin banka hesaplarına Eylül 2023 ödemesi olarak toplam 579 milyon TL yatırdık” ifadelrini kullandı.

Yorumlar (0)