Ramazan için 176 milyon liralık kaynak ayrıldı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahipleri için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYDV) Vakıflarına 176 milyon lira kaynak aktarıldığını bildirdi. 

EKONOMİ 24.04.2020, 12:16 24.04.2020, 15:49
Ramazan için 176 milyon liralık kaynak ayrıldı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ramazan ayı öncesinde temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler ile şehit yakını ve gazilere verilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYDV) Vakıflarına toplam 176 milyon 440 bin 119 liralık ek kaynak aktarıldığını ifade etti.

"İhtiyaç sahibi hiç kimse kalmadan bu süreci tamamlayacağız"

Bakan Selçuk, gıda yardımı yapılması amacıyla gönderilen kaynağın Ramazan ayı öncesinde ulaştırılması için gerekli önlemlerin alındığına dikkat çekerek, "Aktarılan paranın, ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaştırılması için SYDV Vakıfları titiz bir çalışma yürütüyor. İnanıyorum ki ihtiyaç sahibi hiç kimse kalmadan bu süreci tamamlayacağız." açıklamasını yaptı. 

Yardımlardan kimler faydalanabiliyor?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYDV) Vakıfları tarafından ulaştırılan yardımlardan kimlerin faydalanacağının ayrıntılarını aktaran Selçuk, "Sosyal güvenceli birinin bulunmadığı haneler ile sosyal güvenceli biri olmakla birlikte, hane içindeki kişi başına düşen geliri asgari ücret net tutarının 1/3’ünden az olan haneler faydalanabiliyor." dedi. 

Selçuk, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle acil durum kararı alındığını hatırlatarak, dönemsel olarak temel gereksinimlerini karşılayamayacak durumda olan kişilerin de bu yardımlardan faydalanabileceğini ifade etti. 

"Yıl boyunca ayni ve nakdi olarak gıda yardım yapıyoruz"

Sene içerisinde ayni ve nakdi yardımları ihtiyaç sahiplerine sağladıklarını belirten Selçuk, "Her il ve ilçede kurulu bulunan 1003 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYDV) Vakıfları, 3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaçlığı tespit edilen hanelerin gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yıl boyunca ayni ve nakdi olarak gıda yardım yapıyoruz. Buna ek olarak her yıl Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde muhtaç haneler ile şehit yakını ve gazilerimizin de temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik birer periyodik pay tutarında ilave kaynak aktarıyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
13
hafif yağmur