PTT'den yeni karar!

PTT AŞ, İŞKUR ödemelerinde yeni uygulamayı hayata geçiriyor.

EKONOMİ 05.04.2020, 15:42
PTT'den yeni karar!

İŞKUR ödemeleri sırasında yein tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında alınan sosyal mesafe kuralının korkunç düzeyde ihlal edilmesi üzerine PTT AŞ yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Yeni uygulamaya göre hak sahipleri, internet ortamında dolduracakları form ile ödenecek tutarların, sistemde kayıtlı konut adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini isteyebilecek.

PTT AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemler çerçevesinde bazı illerde giriş çıkışların kısıtlandırılması sonucu veya herhangi bir sebeple resmi ikametinde bulunmayan müşterilerin işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerini kolaylıkla alabilmeleri için yeni önlemler alındığı belirtildi.

 

Tüm İŞKUR ödemesi hak sahiplerini kapsayan söz konusu uygulamayla, kayıtlı cep telefonlarına SMS ile PTT'nin internet sitesine yönlendirici özel bir link gönderileceği kaydedilerek, kişiye özel tek kullanımlık formun online olarak doldurulacağı bildirildi.

Form ile hak sahibi ödeme bedellerinin sistemde kayıtlı konut adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini isteyebileceğine vurgu yapılarak, şöyle denildi:

"Böylece müşterilerimiz ödemelerini kolaylıkla alabilecek. 2020 yılı Mart ayına ait İşsizlik Sigortası ödemesi hak sahibi olup mevcut cep telefonu numarasına SMS gelmeyen müşterilerimizin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi 'ALO 170' iletişim hattından sistem üzerindeki telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir. Kovid-19 tehdidine karşı, müşterilerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığını korumak, sosyal mesafe kuralını uygulamak amacıyla İŞKUR ödemelerini PTT dağıtıcılarımız aracılığıyla vatandaşlarımızın PTT iş yerlerimize gelmelerine gerek kalmadan evlerinde teslim ediyoruz."

Yorumlar (0)
13
açık