OYAK'tan Demirören Holding başvurusu!

OYAK, Demirören Holding’e ait TOTAL Oil Türkiye ve M Oil’i devralmak üzere başvuru yaptı. OYAK'ın hedefinde Demirören'in Milangaz'ı da var.

EKONOMİ 25.02.2020, 11:22 25.02.2020, 11:39
OYAK'tan Demirören Holding başvurusu!

OYAK, TOTAL Oil Türkiye (Güzel Enerji) ve M Oil’i Demirören Holding’den devralmak üzere Rekabet Kurulu’na başvuruda bulundu.

Mesleki emeklilik fonu OYAK'tan yapılan açıklamaya göre, OYAK faaliyette olduğu sektörlerle entegre büyüyebilecek alanlarda konumlanma politikası doğrultusunda, Güzel Enerji (TOTAL Oil Türkiye) ve M Oil’in ticari karlılığını, rekabetçi gücünü ve yarattığı katma değeri daha da artırarak sürdürülebilir büyüme adımları atmayı sürdürüyor.

OYAK, 30’un üzerinde ana sektörü doğrudan etkileyen ve yaklaşık 150 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan akaryakıt ve otogaz sektörünün büyük oyuncularından biri olma hedefini koruyor.

Milangaz’ı satın almak için görüşmeler devam ediyor

Diğer taraftan, enerji sektöründeki dönüşümü ve potansiyeli öngören mesleki emeklilik fonu OYAK, tüpgaz, otogaz, dökmegaz pazarının öncü şirketi Milangaz’ı satın almak için de Demirören Holding ile görüşmelerine devam ediyor.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu