Onlarca ürüne ilave gümrük vergisi

Onlarca ürüne yüzde 30'a kadar ilave gümrük vergisi getirildi.

EKONOMİ 11.05.2020, 16:37 11.05.2020, 17:34
Onlarca ürüne ilave gümrük vergisi

Altın, mücevher, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima dahil birçok ürüne yüzde 30'a kadar ek gümrük vergisi geldi. İlave gümrük vergisi 30 Eylül'e kadar yüzde 30, sonrasında ise yüzde 25 oranında olacak.

Vergi duyurusunda, "Dünya genelinde yaşanılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını tüm ülkelerin ekonomilerini ve dış ticaretlerini olumsuz şekilde etkilemektedir" vurgusu yapıldı.

İlave vergi getirilen ürünler şu şekilde:

Altından ve kıymetli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme cihazları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor parçaları, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir-çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, zaman kontrol cihazları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor malzemeleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik ürünler, tripodlar.

Yorumlar (0)
15
kapalı