Metro hatları 30 Ağustos'ta ücretsiz

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda İZBAN, Başkentray ve Marmaray ile Gayrettepe-İstanbul Havaalanı metro seferleri ücretsiz olacak.

EKONOMİ 29.08.2023, 00:48 Koray
Metro hatları 30 Ağustos'ta ücretsiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete'de yer bulan karar doğrultusunda, 30 Ağustos Çarşamba günü İZBAN, Başkentray ve Marmaray ile Gayrettepe-İstanbul Havaalanı metro seferleri ücretsiz olacak.Resmi Gazete'de yayımlandı

Kararda, şöyle denildi:

"Kamu kuruluş ve kurumlarının ürettikleri bazı hizmet ve mallardan indirimli veyahut ücretsiz bir şekilde yararlanacakların tespitine dair ekli kararın uygulamaya konulmasına, 4736 sayılı kanunun birinci maddesi gereğince karar verilmiştir.

Buna göre, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle, 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü İZBAN, Marmaray ve Başkentray seferleri ile Gayrettepe-İstanbul Havaalanı metro seferlerinden faydalanacak olanlar, 8 Ocak 2002 tarihli ve 4736 sayılı kanunun birinci maddesinin ilk fıkrası hükmünden muaftır. Bu karar yayımı tarihi itibarıyla yürürlüğe girer. Bu karar hükümleri Cumhurbaşkanı tarafından yürütülür."

Yorumlar (0)