'Kredi kartı bilgileri çalındı' iddiaları... Açıklama geldi!

Yüz binlerce kart bilgisinin çalındığıyla ilgili iddialara ilişkin, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) açıklama yaptı. Açıklamada "Zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır" denildi.

EKONOMİ 12.12.2019, 12:45
'Kredi kartı bilgileri çalındı' iddiaları... Açıklama geldi!

BKM, Türkiye'de yüz binlerce kredi kartı bilgisinin çalındığı iddiasıyla ilgili açıklamada bulundu.

BKM açıklamasında, "Basına yansıyan, Türkiye'de bazı kredi kartı bilgilerinin çalındığına ilişkin haberler, düzenleyici otoriteler, kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili tüm paydaşlarca titizlikle takip edilmektedir. Banka kartı ve kredi kartları kanun ve yönetmeliklerine göre ülkemizde tüm ödeme kartları, kullanıcıları dolandırıcılık risklerine karşı güncel uluslararası standartlarla korunmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

463 bin 378 adet kartın çalındığı öne sürülmüştü

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye'de faaliyet gösteren tüm kart çıkaran kuruluşlar, güvenlik hizmetleri ve sahtekarlıkla mücadele eden çözümleriyle kart bilgilerini sıkı bir biçimde korumaya her daim özen göstermektedir. Bu kapsamda, zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır.

Tüm kullanıcılar kart güvenliğiyle ilgili her türlü güncel bilgiye www.bilgiguvende.com adresinden her zaman ulaşabilmektedir."

Türkiye'de 463 bin 378 adet banka ve kredi kartı bilgisinin çalındığı öne sürülmüştü.

Yorumlar (0)
22
açık