Kredi borcu yapılandırmasına onay!

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), borcu 25 milyon liranın altında olan küçük şirketler için yapılandırma uygulamasının Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından onaylandığını duyurdu. 

EKONOMİ 18.10.2019, 16:58
Kredi borcu yapılandırmasına onay!

Büyük şirketlerin ardından küçüklerin kredi borçlarına da tekrar yapılandırma uygulaması yürürlüğe giriyor.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), borcu 25 milyon liranın altında olan küçük şirketler için yapılandırma uygulamasının onaylandığını bildirdi. TBB, 14 Ekim günü yaptığı açıklamada, büyük ölçekli şirketler için finansal yeniden yapılandırma (FYY) uygulamasına başlanacağını kaydetmiş, uygulamadan banka ve finansal kurumlara 25 milyon lira ve üzerinde kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketlerin faydalanabileceğini duyurmuştu.

TBB'den açıklama geldi

TBB tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları kapsamında hazırlanan borcu 25 milyon TL altında bulunan küçük ölçekli şirketlere yönelik uygulama Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından onaylanmıştır. Birliğimiz tarafından bu uygulama hakkında Rekabet Kurumu’na menfi tespit/muafiyet başvurusunda bulunulacaktır.Kurumun vereceği muafiyet onayı akabinde uygulama yürürlüğe alınacaktır.Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları hakkında detaylı bilgiye Birliğimizin http://www.tbb.org.tr/fyy sayfasından ulaşılabilecektir." 

Yorumlar (0)
21
açık