İstanbul'da evini dönüştürmek isteyenlere kredi

Tevfik Göksu, "İstanbul'da binasını dönüştürmek isteyen herkese, minimum 1 milyon TL olmak kaydıyla iki sene geri ödemesiz 0,69 faizle para verilecek. Hiç kimseye ayrım yapılmayacak." dedi.

EKONOMİ 13.03.2023, 23:26 Koray
İstanbul'da evini dönüştürmek isteyenlere kredi

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Meclisi mart ayı toplantısının ilk oturumu, Meclis 1'inci Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında Saraçhane'de yer alan belediye binasında gerçekleştirildi."Detaylar duyurulacak"

Gündem dışı konuşma gerçekleştirmek için söz alan İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Göksu, "İstanbul'da binasını dönüştürmek isteyen herkese, minimum 1 milyon TL olmak kaydıyla iki sene geri ödemesiz 0,69 faizle para verilecek. Hiç kimseye ayrım yapılmayacak. Eğer ada olarak dönüşüm gerçekleştirmek isteyen bir firma olursa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, firmanın ilgili kriterleri harfiyen yerine getirmesi şartıyla firmaya da aynı şekilde inşaat yapım kredisi sağlanacak. Üçüncüsü ise kiracıların problemlerini ortadan kaldırmak için devletimizin yap-işlet-devret modeliyle kiralama sisteminin de ayrıntılarını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız açıklayacak, bir usul getirilecek. Tüm detayları da yarın (14 Mart) ya da diğer gün (15 Mart) Hazine ve Maliye Bakanımız tarafından duyurulacak. Türkiye'ye ve İstanbul'a hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)