İş arayanlar dikkat: Bakanlık 91 sözleşmeli personel alacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 91 sözleşmeli personel alımı yapacak.

EKONOMİ 18.09.2023, 11:11 19.09.2023, 14:19 Şeyda Gül
İş arayanlar dikkat: Bakanlık 91 sözleşmeli personel alacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 91 sözleşmeli personel istihdam edeceği duyuruldu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre bakanlık 91 sözleşmeli personeli merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edecek.

Başvurular nereden yapılacak?

İlana başvurmak isteyen adalar, 18 Eylül ila 29 Eylül arasında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden başvurularını tamamlayabilecek. Adayların şahsen veya posta yoluyla yapılan başvuruları ise kabul edilmeyecek.

KPSS puanı esas alınacak

Yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın, genel ve özel şartları taşıyan adaylar arasından 2022 yılı KPSS (B) grubundan 60 ve üzeri puan alanların sıralaması esas alınacak. Her il ve pozisyon için en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere pozisyon sayısı kadar asıl ve 2 katı kadar yedek aday belirlenecek.

Başvurular sonucunda belirlenen asıl ve yedek aday listesi, "www.uab.gov.tr" internet sitesinden ilan edilerek adaylara duyurulacak.

Yorumlar (0)