Hesaplarınızı kontrol edin: 4 bin 336 TL nakdi yardım yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Evde Bakım Yardımına ilişkin yaptığı açıklamada bu ay toplam 2 milyar 440 milyon TL’nin hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu.

EKONOMİ 12.07.2023, 13:38 13.07.2023, 09:12 Şeyda Gül
Hesaplarınızı kontrol edin: 4 bin 336 TL nakdi yardım yapıldı

Engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle yola çıktıklarını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 2006 yılında başlatılan Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşları desteklendiğini hatırlattı.

 Aylık 4 bin 336 TL nakdi yardım yapıldı

Bakan Göktaş, bu kapsamda Evde Bakım Yardımı adı altında 2023 yılı Ocak-Temmuz dönemi için tam bağımlı durumdaki engellisine evde bakmak isteyen ailelere aylık 4 bin 336 TL nakdi yardım yapıldığını belirtti. Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2 milyar 440 milyon TL Evde Bakım Yardımını hesaplara yatırmaya başladıklarını söyleyen Bakan Göktaş, bu ay 567 bin vatandaşın Evde Bakım Yardımından yararlandığını kaydetti.

Ödemeler hayırlı olsun

Bakanlık olarak engelli bireylerin sağlık, güvenlik, eğitim ve istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşmaları için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştirmeye devam edeceklerini aktaran Bakan Göktaş, “Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki ay artışlı şekilde yatırılacak

Temmuz ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenlemeyle birlikte Evde Bakım Yardımı ödemeleri Ağustos ayında hak sahiplerinin hesaplarına zamlı bir şekilde yatırılacak.

Yorumlar (0)