Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan kripto para açıklaması…

Hazine ve Maliye Bakanlığı kripto paralara ilişkin tüm dünyadaki kaygıların paylaşıldığını söyleyerek gelişmelerin yakından takip edildiğini söyledi.

EKONOMİ 01.03.2021, 13:44 01.03.2021, 13:52 Burak!
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan kripto para açıklaması…

Dünya genelinde piyasalarda harekete neden olan kripto para işlemleri, ülkemizde de profesyonel yatırımcıların dışında geniş halk kesimleri tarafından dikkat çekiyor.

Uzmanlar çok sayıda kişinin mobil vasıtalarla işlem yapmasına dikkat çekerek vatandaşları tedbirli olmalarına ilişkin uyarıyor.

Bu uyarılar yalnızca Türkiye’yle de sınırlı değil. Küresel olarak bir kaygı durumu var.

“Yakından izliyoruz”

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kripto paralara ilişkin dünya genelinde oluşan kaygıların paylaşıldığı ve gelişmelerin de yakından izlendiği kaydedildi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kripto paralara ilişkin dünya genelindeki kaygıları biz de yaşıyoruz. Konuya dair gelişmeler ve ülkemizdeki durum Bakanlığımızca yakından takip ediliyor. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında, BDDK, Merkez Bankası, SPK ve diğer ilgili kurumlarla iş birliği halinde çalışmalar sürmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (1)
İbrahim 1 yıl önce
Umarım vergi getirmek yerine kendi KRİPTO paramızı üretiriz ki yanlış hatırlamıyorsam daha önceden bunun sinyali verilmişti. Biz gider ondanda alırız KRİPTO PARA aldığım için vergi gelmemeli.
29
parçalı az bulutlu