Hamsinin fiyatı 3 kat ucuzladı

Karadeniz'de hamsi bolluğu tezgahları şenlendirirken, sezon başında kilogramı ortalama 30 lira olan hamsi, bolluk dolayısıyla 10 liraya kadar düştü.

EKONOMİ 30.10.2019, 13:51
Hamsinin fiyatı 3 kat ucuzladı

Hamsinin kilogramı sezon başında tezgâhlara 30 liradan satılıyordu, şimdi ise hamsinin kilogram fiyatı 3 kat düşerek 10 liraya indi.

Edirne balık pazarındaki balıkçılardan Feridun Bistiren, Anadolu Ajansı (AA) muhabirine yaptığı açıklamada, sezon başında hamsinin kilosunun 30 lira olduğunu hatırlattı.

Karadeniz'de hamsi bolluğu yaşandığını kaydeden Edirne balık pazarındaki balıkçılardan Feridun Bistiren, "Vatandaşımız gelsin alsın, taze taze yesin. Diğer balıklarımızın da fiyatı iyi. Gelibolu sardalyanın kilosu 15, istavritin kilosu 20 lira. Balık fiyatlarında düşüş var." dedi.

Küçük, lezzetli, ucuz...

Edirne balık pazarındaki balıkçılardan Emekcan Taşdelen de hamsi fiyatının vatandaşı sevindirdiğini dile getirdi.

Sezon başında hamsi kıtlığının yaşandığına dikkati çeken Edirne balık pazarındaki balıkçılardan Emekcan Taşdelen, "Hamsimiz Kırklareli İğneada'dan geliyor, tam Karadeniz'in başladığı yerden. Ekonomik fiyatlara satıyoruz. Yani herkes yiyor hamsiyi. Vatandaş hamsinin küçüklüğünden yakınıyor ama Karadeniz hamsisinin özelliği küçük ve lezzetli olmasıdır." diye konuştu.

Hamsi fiyatından balıkçının da balıkseverin de memnun olduğunu ifade eden Balıkçı Hamza Köksoy, balık fiyatının daha da düşeceğini, şu anda tezgâhın yıldızının hamsi olduğunu kaydetti.

Balık satın alan vatandaşlardan Özer Hatipdir ise haftada 3 kez balık tükettiğini, en faydalı besinin balık olduğunu bildiğini söyledi.

Yorumlar (0)
15
açık