Emeklilere 5 bin liralık ikramiye bu hafta yatacak mı?

Çalışan emekliler, 5 bin liralık ikramiyenin hesaplara ne zaman yatırılacağını merak ediyor. Yılın son haftasında TBMM'de mesai sürerken 5 bin liralık ikramiye ile ilgili yeni bir bilgi geldi.

EKONOMİ 26.12.2022, 11:59 27.12.2023, 10:01 Hakan Öksüz
Emeklilere 5 bin liralık ikramiye bu hafta yatacak mı?

Yılın son haftasında TBMM'de mesai devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, çalışan emeklilere de bir defaya mahsus 5 bin liralık ikramiye ödeneceğini açıklamasının ardından gözler Meclis'teki çalışmaya çevrildi. 

Hafta bitmeden teklifin yasalaşması bekleniyor

TBMM Genel Kurulu, yarım kalan yasama faaliyetlerini nihayete erdirmek için hafta içi yoğun mesai yapacak. Çalışan emekliler, teklifin ne zaman yasalaşacağını ve ikramiyenin hesaplara ne zaman yatırılacağını merak ediyor. 

İkramiye bu hafta hesaplara yatacak

Edinilen bilgilere göre 5 bin liralık ikramiyeyi de içeren 86 maddelik yasa teklifi, hafta bitmeden yasalaşacak. Çalışan emeklilerin 5 bin liralık ikramiyelerinin, bu hafta içinde hesaplara yatırılması bekleniyor. 

KKM hesaplarında vergi istisnası: Süre uzuyor

86 maddelik yasa teklifi, Kur Korumalı Mevduat hesapları ile ilgili ayrıntıları da içeriyor. Buna göre KKM hesaplarındaki vergi istisnası sürecek. Süre 2 yıl daha uzatılacak, böylece şirketler borçlarını tekrar yapılandırabilecek.

İçerik üreticilere yönelik vergi düzenlemesi de teklif kapsamında

Yasa teklifinde yer alan hususlardan biri de sosyal medya içerik üreticileriyle ilgili. İçerik üreticilere dair vergi düzenlemesinin kapsamı genişleyecek.

Yorumlar (0)