Elektrik ve doğal gaza zam yolda

MMO Başkanı Yunus Yener, elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yeni bir zam dalgasının kapıda olduğunu söyledi.

EKONOMİ 18.07.2019, 14:24 Hülya İlgin
Elektrik ve doğal gaza zam yolda

Temmuz ayında elektrik üretimi için satılan doğalgaz fiyatlarına yüzde 6.45 oranında zam yapıldığını hatırlatan Makina Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Yunus Yener, elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yeni bir zam dalgasının kapıda olduğunu öne sürdü.

2019 Temmuz ayı elektrik ve doğal gaz fiyatları raporunu açıklayan Makina Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Yunus Yener, temmuz ayında yapılan zamla birlikte elektrik fiyatlarının son 1.5 yılda yüzde 50-98.2 oranında arttığını kaydetti.

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Yunus Yener, “Siyasal iktidarın izlediği toplum çıkarlarını değil, özel şirketleri kollayan politikalar nedeniyle elektrik ve doğalgaz fiyatlarında yeni zamlar gündemdedir” değerlendirmesinde bulundu.

Temmuz ayı başında fiyatlar arttı

Bu yılın (2019) başında doğal gaz satış fiyatlarında, konutlara ve küçük sanayi kuruluşlarına yüzde 10, elektrik üretim tesislerine yüzde 88 indirim yapıldığını anımsatan Makina Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Yunus Yener, seçimlerden hemen sonra  Temmuz ayının 1'inde elektrik üretimi için satılan doğal gazın fiyatının yüzde 6.45 oranında artırıldığını kaydetti.

Makina Mühendisleri Odası (MMO)'nın raporunda, “Konut tüketici fiyatlarına uygulanan sübvansiyonu gözardı etmeksizin, konut abonelerinin en çok olduğu şehirlerde, indirim sonrasında dahi fiyatların 2017 yılı sonuna göre yüzde 18.5- 29.13 oranında artmış olduğu görüldü” deniliyor.

Yorumlar (0)
-3°
az bulutlu