Cumhurbaşkanı Yardımcısı açıkladı: Depremin yaralarını sarmaya 3 trilyon lira harcanacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yaptığı açıklamada depremin yaralarını sarmak için bütçede çeşitli kalemlerde olmak üzere toplam 3 trilyon liranın ayrıldığını duyurdu.

EKONOMİ 07.11.2023, 12:37 08.11.2023, 17:59 Şeyda Gül
Cumhurbaşkanı Yardımcısı açıkladı: Depremin yaralarını sarmaya 3 trilyon lira harcanacak

Çeşitli etkinliklere katılmak üzere bulunduğu Malatya’ya giden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen İş Dünyası Buluşması'nda hitap etti. Konuşmasına Gazze’nin 32 gündür ateş hattında olduğunu belirterek başlayan Yılmaz, daha sonra 6 Şubat depremlerine değindi.

732 milyon liralık faiz indirimli kredi

Yılmaz, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen Malatya’da depremler süresince verilen destekleri de sıraladı. Esnafa kredi kefalet kooperatifleri aracılığı ile 732 milyon liralık faiz indirimli kredi kullandırıldığını hatırlatan Yılmaz, depremzedelerin her zaman destekçisi olacaklarının mesajını verdi.

Yılmaz, Dünya Kayısı Ticaret Merkezi’nin önemli bir yatırım olduğunu belirterek kayısının katma değerinin artırılmasının önemine değindi.

Depremin yaralarını sarmak için 3 trilyon lira ayrıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, depremin yaralarını sarmak için bütçede çeşitli kalemlerde olmak üzere toplam 3 trilyon liranın ayrıldığının bilgisini de paylaştı.

Malatya'da gün boyunca Dünya Kayısı Ticaret Merkezini ve TOKİ kalıcı konut inşaat alanını ziyaret edecek olan Yılmaz, İkizce'de Beton Santralleri ve Asfalt Plantleri Açılış Töreni'ne katılacak.

Yorumlar (0)